Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Protein Tozunun Önemi

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Protein Tozunun Önemi

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenmede Protein Tozunun Önemi

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede protein tozunun önemi gerçekleşen operasyon sonrasında kendisini göstermektedir. Bariatrik cerrahi operasyon sonrasında, ilk dönemlerde hastalarda sıvı besleneme dönemi gerçekleşmekte olup, bu dönemde kas kayıpları yaşanması söz konusudur. Ayrıca vücudun ihtiyaç duymuş olduğu protein miktarının karşılanmamasından dolayı kaslar gibi insanların sağlığı da tehlike altına girmektedir. Cerrahi operasyonun başarılı şekilde ilerlemesini sağlama ve istenen sonuca kesin ve kalıcı olarak ulaşmak için protein tozu takviyesi kullanılmaktadır.

Bariatrik Cerrahi Operasyon Sonrasında Doğru Kullanımı

Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede protein tozunun önemi uygulanan yöntemin desteklenmesi konusunda ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır. Vücudun ihtiyacı karşılama oranı ile ilgili olarak uzman doktor ve diyetisyen kontrolü gerekmektedir. Bu konuda doğru şekilde seçim yapılıp ve ihtiyaç oranında kullanılması için;

  • 14 ile 25 gram arasında içerisinde protein bulunmalıdır.
  • Barındırdığı 150 ile 250 arasında yer almalıdır.
  • İçinde bulunan yağ ve şeker oranı kesin olarak 5 gramdan daha az olmalıdır.
  • Genel olarak içerisinde herhangi bir yabancı madde, bileşen ve katkı maddesi bulundurmamalıdır.

Seçimi yapılacak olan protein tozu vücuda istenen faydayı sağlamaktadır. Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede protein tozunun önemi vücudun dengesi olarak değerlendirilmektedir.

Bariatrik Cerrahi Sonrasında Protein Tozu Kullanımı Zorunlu Mudur?

Obezite cerrahisine tabii olan hastalarında hem kısa hem de uzun vadede hiçbir sorun ile karşılaşmaması, beklenen sonuca başarılı şekilde ulaşması ve eski rahatsızlığın yeniden ortaya çıkmasının önüne geçilmesi, Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede protein tozunun önemi hakkında bilgi vermektedir. Uzman doktor ve diyetisyenlerin hastalıkla mücadele etmek ve yan etkilerden korunup hastalara daha sağlıklı ve fit bir görüntü vermek için tercih edilmektedir.

Protein tozu kullanımı hastaların kendi isteğine bağlı olmaktan çok doktor ve diyetisyenlerin kontrolü ile hazırlanan diyet programlarında kesin olarak eklenir. Bariatrik cerrahi sonrası beslenmede protein tozunun önemi sayesinde obezitenin getirmiş olduğu hastalıklar ortadan kalkmakta olup vücudu her anlamda tehdit eden kilolar hem sağlıklı hem de bilinçli şekilde verilmektedir. Kalan yaşamlar hastalarda her şeyin kusursuz şekilde ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat