Allurion balon kaç aylıktır?

 

Allurion balon, mide balonu tedavisinde kullanılan bir balon türü olarak karşımıza çıkar.m Bu teknoloji ile uygulanan balon obezite veya kilo kaybı yönetimi için tasarlanmıştır. Özellikle kişilerin kilo verme sürecini desteklemek amacıyla kullanılır. Bu balon, Allurion tarafından geliştirilmiş özel bir mide balonu sistemidir.

 

Allurion balon, geleneksel mide balonlarından farklı bir özelliği olan bir tür yerleştirme yöntemi ile dikkat çeker. Endoskopik olmayan, yani endoskopi aşaması olmadan uygulanan bir prosedürdür. Bu yöntem, hastanın yutmak suretiyle mideye ulaştırılan küçük bir kapsül içinde balonunun yerleştirilmesini sağlar. Kapsül midenin içine ulaştığında içindeki balon, bir tüp yardımıyla şişirilir ve mide içinde yerini alır.

 

Allurion balonunun uygulanması oldukça hızlıdır ve genellikle 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilir. Balon, mide içinde bulunduğu süre boyunca kişinin doygunluk hissini artırarak daha az yemesine ve dolayısıyla kilo kaybına yardımcı olur. Bu süreç, kişinin diyet ve yaşam tarzı değişiklikleriyle birleştirilerek kilo kaybının desteklenmesini sağlar.

 

Allurion balon, genellikle geçici bir çözümdür ve belirli bir süre sonra vücuttan atılır. Bu süre, tipik olarak balonun yerleştirilmesinden sonra 6 ay gibi bir süredir. Balon, bu süre içinde mide içinde bulunur.

 

Bu teknolojinin avantajları arasında daha az invaziv bir prosedür olması, endoskopi gerektirmemesi ve hızlı bir şekilde uygulanabilmesi bulunabilir. Ancak her hasta için uygun olmayabilir. Örneğin, balonun mide içinde yer değiştirmesi, mide rahatsızlıkları veya balonun erken patlaması gibi durumlar riskler arasında yer alabilir.

 

Allurion balon düşünen kişiler için, bu teknolojinin detaylı olarak değerlendirilmesi ve uzman bir doktor tarafından değerlendirilmesi önemlidir. Her hasta farklı olduğundan, kişinin tıbbi geçmişi ve sağlık durumu göz önüne alınarak bu tedavi yönteminin uygunluğu değerlendirilmelidir. Ayrıca balonun yerleştirilmesi sonrasında tedavi ekibinizdeki uzman diyetisyen tarafından belirlenen diyet ve yaşam tarzı değişikliklerine uyulması, tedavinin etkinliğini arttırır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat