Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Fark

Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Fark

Vegan ile Vejetaryen Arasındaki Fark

Vegan ile vejetaryen arasındaki fark birçok kez birbirine karıştırılmaktadır. Sıklıkla araştırma yapılan bu alanda şunların net olduğu belirtebiliriz. Veganlar, et, süt, yumurta, bal, yoğurt, peynir ve hayvansal ürün içeren hiçbir besini tüketmezken, vejetaryenler sadece hayvan eti yememektedir. Veganlar aynı zamanda hayvanlar üzerinde test edilerek yapılan, hayvan derisi ve tüyleri kullanılarak yapılan hiçbir ürünü kullanmazlar. Yün, ipek ve tüyden yapılan giysi ve kumaşları da kullanmazlar.

Veganların ve Vejetaryenlerin Özellikleri

Vegan ile vejetaryen arasındaki fark oldukça farklıdır ve birbirleriyle ortak olan tek yönü hayvan eti yemiyor olmalarıdır. Veganlar bu farklılığa ek olarak birçok ayırt edici tercihlerde yapmıştır. Bu ek tercihlerde Veganları vejetaryenlerden ayırmaktadır. Hayvansal ürünleri tercih etmeme nedenleri kişiye göre değişiklik göstermektedir. Veganların genel olarak ortak bir tercihi vardır ki, oda dünya üzerinde yaşamını sürdüren bir canlı türüne başka canlıların hayatına dahi ederek yok etmesidir. Bu düşünce tarzı veganlar tarafından benimsenirken, vejetaryenler hayvanların ürettiği ürünleri kullanmanın hayvanlara bir zarar vermediğini düşünmektedir.

Düşük proteinli ürünler yeterli derecede alınmalıdır diyen vejetaryenler hayvanların eti haricinde diğer besin türlerini tüketmektedir. Sıklıkla fikir ayrılıkları ve farklılıkları yaşayan bu iki beslenme türlerini bazı insanlar da tamamen hayvansal gıdaları almayı sevmedikleri için tüketmemektedir. Vegan ile vejetaryen arasındaki fark sorgulandığı zaman daha fazla ayrıntıda ortaya çıkmaktadır.

Vegan Ve Vejetaryenlerin Ortak Kullandığı Ürünler

Düşük proteinli ürünler hem Veganların hem de vejetaryenlerin ortak kullandıkları ürünlerdir. Çünkü her iki gruptaki kişilerde yaşam enerjilerinde ve performanslarında düşüş yaşamamak için ek olarak destek ürünleri almaktadır. Bu sayede hayvansal ürünlerden alamadıkları protein ve kalsiyumu bu ürünlerden kolaylıkla alırlar.

Vegan ile vejetaryen arasındaki fark sıralaması yapıldığın da ortaya çıkan farklar mevcutken, sadece etten alınan kalsiyum ve protein içeren ürünlerimizi her iki gruba da önermekteyiz.  Düşük proteinli ürünler vegan ürünler ve vejetaryen ürünler için bizimler iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Özellikle spor yapan ve artı enerji harcayan kişiler mutlaka bu destek gruplarından kendilerine uygun olan ürünü kullanmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat