Tüp Mide Sonrası Kolajenin Faydaları

Tüp Mide Sonrası Kolajenin Faydaları

Tüp Mide Sonrası Kolajenin Faydaları

Tüp mide sonrası kolajenin faydaları hastaların kilolarında sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kurtulması olarak açıklanmaktadır. Midenin büyük bir bölümünün kesilip çıkarılmasında sonra kalan kısmın zımbalama yöntemi ile bir araya getirilmesi ile tüp haline gelen midenin hacmi daralmaktadır. Daha az gıda alımı sağlayan mide içerisinde gerek duyulan besin değerleri yeteri kadar alınmamaktadır. Bu bağlamda hastalar tüp mide operasyonundan sonra kolajen desteğini dışardan tamamlaması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatının Kolajen İle Desteklenmesi

Tüp mide sonrası kolajenin faydaları kapsamında tüp mide ameliyatı olan hastaların kolajen kullanmaları sonucunda istedikleri sonuca doğru ve sağlıklı şekilde varması sağlanmaktadır. Bu açıdan operasyonun bitiminden sonra başlayarak kullanılan kolajenin sağladığı yararlar şunlardır;

  • Ameliyat için karın bölgesinde açılan kesiler ve midenin son şekline getirilmesi için uygulanan zımbalama yönteminde yaraların daha hızlı ve hijyenik olarak iyileşmesini sağlamaktadır.
  • Kemik, kıkırdak ve kas sokularını koruma altına almakta, kemik ve kasların güçlenmesini sağlamaktadır.
  • Tüp mide ameliyatının etki süresi olan 2 yılın ardında düzenli bir şekilde kilo verilmesini sağlamakta, kiloların hızlı ve kontrolsüz şekilde alınmasını engellemektedir.
  • Tüp mide sonrası kolajenin faydaları kapsamında vücudun ihtiyacını karşılayarak saçların güçlenmesini sağlar ve dökülmeleri engellemektedir.
  • Cilt üzerinde yapmış olduğu gerginleştirici etki sayesinde deri altında yağların atılmasının ardında cildin sarkması ve kırışmasını önlemektedir.

Kolajen kullanımı ile desteklenen tüp mide operasyonu sonuç itibari ile istenen düzeyde olacaktır.

Kolajenin Alınması

Tüp mide sonrası kolajenin faydaları ile ilgili olarak hastaların ihtiyaç duydukları kolajen içerik bakımından besinlerden karşılanabilir. Ancak mide hacminin küçük olması, erken doyma hissinin ortaya çıkması durumlarından dolayı yeteri kadar gıda alımı ve buna bağlı olarak kolajen dengesi sağlanması olmamaktadır. Bu durumda uzmanların kontrolü altında hastalar kolajen takviyeleri ile vücudun kolajen dengesini sağlamaktadır.

Tüp mide sonrası kolajenin faydaları kapsamında her hasta kolajen seviyesine dikkat etmelidir. Bunun için hastaların belli aralıklar ile uzman doktorlarca tetkiklerini kontrol ettirmesi gerekmektedir. Gerekmediği durumlarda ise kolajen kullanımına bir süreliğine ara verebilir ya da tam olarak bırakabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat