Tüp Mide Sonrası Kas Kaybının Önlenmesi

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybının önlenmesi obezite hastalığına bağlı olarak birçok hastalıkla yaşayan kişilerin tüp mide ameliyatından sonra dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biridir. Kilo vermenin yanı sıra fiziki görünüm çok önemlidir. Tüp mide ameliyatından sonra hızlı bir şekilde kilo verme sürecine girilir. Bu süreçte sağlıklı bir şekilde kilo vermek adına kas kaybını önlemek gerekir.

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybının önlenmesi düzenli olarak spor yapmak ve protein desteği alarak gerçekleşir. Protein desteği almadan spor yapılırsa ya da sadece protein alınırsa kas kaybının önüne geçilmez. Her iki durumunda yapılmaması sonucunda sağlıksız bir şekilde kilo verilir ve halsizliğe bağlı olarak başka sağlık problemleri ortaya çıkar. Kolajenler vücudun ihtiyaç duyduğu proteini obezite cerrahi ameliyatlarından sonra rahatlıkla sağlayabilir. Kolajenler hem protein, hem vitamin, hem amino grup asit, hem demir hem lif içeriği ile vücudu sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yönlendirir.

Kas Kaybının Önüne Geçmek İçin Yapılabilecekler

Tüp mide ameliyatı sonrasında kas kaybının önlenmesi adına kesinlikle uzman kontroller altında sürekli olarak kaslara bakılmalıdır. Kas kaybının olup olmadığı takip edilmelidir. Aksi takdirde kilo verirken vücut kas kaydederek halsiz ve dirençsiz düşer. Bu durumda gözle görülür şekilde vücut yapısında bozulmalar fark edilir. Obezite cerrahi sonrasında kas kaybını önlemek adına yapılacakları şöyle sıralayabiliriz;

  • Hareketli bir yaşam tarzı benimsemek
  • Uzmanlar tarafından verilen diyetlere uymak
  • Sıvı alımını arttırmak
  • Haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde ilgilenebilecek bir spor aktivitesi bulmak kolajen takviyesi almak
  • Protein ağırlıklı beslenmek
  • Doktorların tavsiyelerine uymak

Tüm kontroller sonrasında verilen tavsiyelere uyan hastalarda kas kaybı olmadan sağlıklı bir şekilde kilo verme süreci başlar.

Obezite Cerrahi Sonrasında Vücutta Sarkma

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybının önlenmesi Ve vücutta sarkmaları önlemek adına düzenli olarak spor yapılmalıdır. Hareketli bir yaşam tarzı olmadan ve psikolojik nedenlere bağlı olarak yeme bozuklukları devam eden kişiler kilo almaya devam ederler. Tokluk hissi için kolajen ürünler almak çok işe yarayacaktır. Aynı zamanda protein ve vitamin ağırlıklı beslenmek kasların sarkmasına neden olur. Bu nedenle kolajen alımında fayda vardır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat