Tüp Mide Sonra Ciltteki Sarkmaların Önlenmesi

Tüp mide sonrası ciltteki sarkmaların önlenmesi için düzenli olarak spor yapmak gerekmektedir. Spor yapmak ve hareketli bir yaşam tarzı belirlemek yaşamın her alanında olduğu gibi obezite cerrahi ameliyatlarından sonra da oldukça önemlidir. Spor yapmak yağ yakımı için önemli olurken vücudun ihtiyaç duyduğu protein ve vitamini de karşılamak gerekir. Ameliyat sonrası hızlı bir şekilde kilo verilirken yemek porsiyonları azaltılır bu nedenle tam anlamıyla protein ve vitamin alımı olmayabilir. Vücudun canlılığını ve elastikliğini arttırmak gerekmektedir. Bu da ancak kolajenler sayesinde gerçekleşir. Kolajenler vücudun ve cildin elastin özelliğini arttıracak sarkmasını ve canlılığını yitirmesini engeller.

Cilt Sarkmalarıyla Mücadele

Tip mide sonrası ciltteki sarkmaların önlenmesi için birçok yöntem denenmektedir. Bu yöntemler kasları güçlendirmeye, yağ yakımı desteklemeye yarar. Eğer başarılı bir şekilde yağ yakımı gerçekleşirse kas kaybı yaşanmaz, vücutta sarkmalar oluşmaz. Fakat bu yöntemler vücudun en büyük organı olan cildi canlı ve genç tutmaya yetmez. Tüp mide ameliyatı sonrası ciltte sarmaları önlemek için yapılacak işlemler şöyledir;

  • Sıvı alımını arttırmak
  • Düzenli uyumak
  • Sürekli vücudu nemlendirmek
  • Spor yapmak
  • Protein ağırlıklı beslenmek
  • Yağlı ve karbonhidrat içeren yemekler yememek
  • Kolajen alımı yapmak

Tüp mide sonrası ciltteki sarkmaların önlenmesi için kolejenler gözle görülür ölçüde fayda sağlarlar. Kolajenler içerisinde bulundurduğu besin değerleri sayesinde yağ yakımını arttırarak kas gelişimini destekler. Aynı zamanda uzun süre tokluk hissi verir. Kolejen ve sıvı alımı düzenli olarak yapılırsa tüp mide ameliyatı sorasında kas kaybı ve ciltte sarkmalara yaşanmadan kilo verilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Cilt Sarkmalarının Nedenleri

Tüp mide sonrası ciltteki sarkmaların önlemesi kişinin ameliyat sonrasında kendini iyi hissettiği bir görüntü ve fiziğe sahip olması açısından oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası kilo vereme oranı çok fazla olacağı için ciltte sarkma konusu birçok kişinin endişe duyduğu bir şeydir. Eğer ameliyat sonrası kolajen alımı yapmadan ve spor yapmadan sadece yemek yemeyerek kilo verilirse cilt sarkmaları kaçınılmaz olur. Sıvı alımını arttırarak kolejen alımın düzenli ve sürekli olarak yaparak ciltte sarkmalar önlenir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat