Tüp Mide Cerrahisi Nedir?

Tüp Mide Cerrahisi Nedir?

Tüp Mide Cerrahisi Nedir?

Tüp mide cerrahisi nedir sorusu yazımızda cevap bulmaktadır. Tüp mide cerrahisi midenin büyük bir bölümünün alınması sonucu ortaya çıkan bir ameliyattır. Her ne kadar diğer ameliyatlara oranla basit göründe de belirli birtakım riskleri kendi içinde barındırır. Midenin neredeyse dörtte üçü alındığı için kişi bu noktada yeme ve içmesine dikkat etmek zorunda kalır. Mide ameliyatını her zaman alanında profesyonel olan kişiler yapar.

Mide şekli de tüpe benzediği için bu ameliyatın ismi tüp mide ameliyatı olur. Modern bir cerrahi yöntemle bu ameliyat oldukça kolay ilerleme kaydeder. Kişi ameliyat sonrası kendini bir müddet yorgun ve halsiz hisseder. Ayrıca mide belli bir süre kendini toparlayamaz. Bu yüzden katı yiyeceklerden de uzak durulur. Ancak her başarılı ameliyat sonrası toparlanma evresi oldukça çabuk gelişim gösterir. Böylece kişi sağlıklı birkaç ay içinde sağlıklı bir şekilde kilo vererek hedefine ulaşmış olur. Bu tür ameliyatlar hızlı kilo vermede oldukça etkilidir.

Tür Mide Ameliyatı Sonrası Beslenme

Tüp mide ameliyatı nedir sorusuyla birlikte nasıl beslenme süreci geçirilmeli sorusu da önem taşır bunun için yüksek proteinli ürünler vücut için dengeli bir beslenme süreci başlatılabilir. Özellikle yüksek proteinli içecekler kullanılması kolaydır. Lezzet farkı keskin olmadığı için rahatlıkla tüketilir. 30 günlük bir kullanıma sahiptir. Protein içeriği oldukça yüksektir. Bu ürün sadece cerrahi müdahale sonucu değil bazı diyet ve spor programlarıyla da kullanılan bir üründür. Kolajen de içerdiği için vücutta oluşan deformasyon sorunu ortadan kalkar.

Sadece metabolizma için değil eklem ve kaslar için de besleyici ve toparlayıcı bir dengeye sahiptir. Böylece Nutrımor toz karışımı ile birden fazla yönden besleyici bir ürüne sahip olabilirsiniz. İçeriğinde %30 oranında karbonhidrat ve yağ da bulunur. Vücut kimi zaman bunlara da ihtiyaç duyar. Tüm bunları Nutrımor ile sağlayabilirsiniz. Tüp mide ameliyatı nedir sorusu cevap bulurken öte yandan beslenme konusunda da gerekli bilgilendirmeye bu yazımızla sahip olabilirsiniz. Besleyici olarak vücut için alınması gereken her şey bu ürünle sizlere sunulur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat