Tüp Mide Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli

Tüp Mide Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli

Tüp Mide Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmeli

Her ameliyat gibi tüp mide ameliyatının da bir hazırlık evresi vardır. Tüp mide ameliyatında nelere dikkat edilmeliilk olarak ameliyatınızı yapacak olan bir uzmanla detaylı bir şekilde görüşmenizdir. Çünkü bu tür süreçlerde uzman yardımı her zaman önem taşır. Doktor tarafından hastanın detaylıca dinlenip ona göre ameliyata hazırlanması sağlanır. Özellikle ameliyattan yaklaşık iki ay önce sigara içiliyorsa eğer bırakılmalıdır. Bu süreçte sigara içmek sağlık açısından oldukça zararlı etkileri barındırır.

Ayrıca bu süreçten önce bir diyetisyen ve psikolog ile de görüşülmelidir. Çünkü kişi bu süreçte strese girebilir. Bu yüzden bu süreçte bir psikologdan destek almakta her zaman yarar vardır.Tüp mide ameliyatında nelere dikkat edilmeli sorunun ikinci cevabı strestir. Ameliyat öncesi belli bir diyet programından da geçilmesinde yarar vardır. Bu her hasta için uyulması gereken bir şarttır. Ameliyat öncesi kişi yaklaşık on günlük bir diyet programından geçerek ameliyata hazırlanır. Tüp mide ameliyatıbu yüzden önem taşıyan bir süreçtir.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Süreçler

Tüp mide ameliyatında nelere dikkat edilmeli derseniz hazırlık evresine çok dikkat edilmedi. Hazırlık evresindeki diğer önemli süreç ise yapılan kan ve idrar tahlilleridir. Bu tahlillerin kötü çıkması ile ameliyat işlemi yapılmadan son bulabilir. O yüzden uzmanlar bu tür testlere önem verir. Bu tahliller ise karaciğer, böbrek, kan grubu gibi alanlarda yapılarak kişi her açıdan kontrol edilir. Obezite ameliyatı için bu tür tahliller her zaman önem taşır. Ayrıca uzman doktor tarafından kişiye dönük normal muayene de yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası düşük kalori ve yüksek proteinli ürünler tüketilmesinde fayda vardır. Kalorisi fazla olan ürünler ameliyat sonrası için uygun değildir. Tüp mide ameliyatından sonra kalorisi düşük ürünler zayıflamanıza yardımcı olacak ve sağlıklı beslenmenizi sağlayacaktır.   Yüksek proteinli içecekler sayesinde fazla gıda tüketimi olmadan protein ihtiyacınızı karıyabilirsiniz. Hem de lezzeti tada sahiptir. Proteinli içecek çeşitleri;

 

  • ShakeProfiber Yüksek Proteinli, Lifli, Vitaminli ve Mineralli Kakaolu Toz İçecek
  • Baromar Vitamin ve Mineral Drink
  • Broth Pro-E Yüksek Proteinli Et Suyu Aromalı Toz İçecek
  • DrinkProfiber- Vitaminli ve Mineralli Yüksek Proteinli ve Lifli Limon Aromalı Toz İçecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat