Tüp Mide Ameliyatı Kanser Yapar Mı?

Tüp mide ameliyatı kanser yapar mı? Sorusu ameliyat sonrasında gelişen süreç içerisinde oluşabilecek riskli durumların açıklaması olmaktadır. genel olarak kanser aşırı kiloya bağlı olarak ilerleyen, tedavisi zora giren bir hastalıktır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrasında kilo verilmesi kanser riskini oldukça aşağı seviyelere çekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri

Tüp mide ameliyatı kanser yapar mı? Konusunda kansere karşı bir çözüm olarak ortaya çıkan ameliyat, kısa ve uzun süreç sonrasında farklı sorunlara yol açmaktadır. Bu bağlamda ameliyatın kısa dönem içerisinde neden olduğu sorunlar şöyle sıralanmaktadır;

  • Midenin yapıştırılmak için zımbalanan yerlerinde kaçak oluşma riski,
  • Midenin herhangi bölgesinde kanam oluşması riski,
  • Emboli rahatsızlığı riski,
  • Solunum yollarında enfeksiyon oluşma riski,
  • Kesi yeri fıtığı ve oluşan yaralarda enfeksiyon oluşum riskleridir.

Tüp mide ameliyatı kanser yapar mı? Kapsamında kanser riskini uzun dönemde ortadan kaldıran tüp mide ameliyatının uzun dönemde oluşturacağı sağlık sorunları ise şu şekildedir;

  • Mide ülseri oluşması ya da var olan mide ülseri hastalığının daha ileri boyutlara geçmesi sorunu,
  • Midenin bulunduğu yerde ters bir şekilde dönem sorunu,
  • Safra kesesinde taş oluşması sorunu,
  • Ameliyat etkisine bağlı olarak bağırsaklarda tıkanma oluşması sorunlarıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Risklerin Önüne Geçmek

Tüp mide ameliyatı kanser yapar mı? İle ilgili olarak kanserler mücadele kapsamında da tercih edilen tüp mide ameliyatının ilerleyen süreçte sorun yaratmaması için hastaların uzman kontrolünde kalması gerekmektedir. Belirlenen periyodik aralıklar ile gerekli olan tetkikleri yaptırmalı, uzmanların aldığı önlemlere eksiksiz şekilde uymalıdır.

Tüp mide ameliyatı kanser yapar mı? Kapsamında hem sağlıklı hem de daha iyi bir görünüme sahip olmak adına yapılan tüp mide ameliyatı diyet uzmanlarının kontrollü hazırladığı diyet listeleri ile takip edilmelidir. Böylece tüp mide ile birlikte hastalar hem kilolarından hem de kilolar ile birlikte ortaya çıkıp ilerleyen yüksek tansiyon, tip 2 şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve uyku apnesi rahatsızlıklarından kesin olarak kurtulur. Ayrıca kanser gibi kilonun neden olduğu hastalıkların oluşması en başından engellenir.

 

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat