Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Kaç Liradır? Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Neye Göre Değişir?

Tüp mide ameliyatları günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte en sık tercih edilen zayıflama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle profesyonel doktorlar tarafından gerçekleştirilen bu işlemler için aylar öncesinden randevu alınarak midenin küçültme prosedürleri yerine getirilebilir. Tüp mide ameliyatının fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kullanılan materyallerin fazla olması, hastanenin konumu, doktorun profesyonelleşmesi ve ekibinin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda fiyatlandırmalar değişik olabiliyor. Bu nedenle tüp mide ameliyatı için net bir fiyatlandırma yapmak söz konusu değildir.

Özel Hastane Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Tüp mide ameliyatlarının fiyatları geniş bir aralıkta hastalara sunulmaktadır. Devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde yapılan tüp mide ameliyatları farklılık gösterebilir. Bunun için uzman kişilerden destek alıp fiyatlandırma hakkında net bir bilgilendirme almak doğru olacaktır.

Mide küçültme ameliyatı fiyatları farklı etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Tüp mide ameliyatları genellikle Türkiye genelinde doğu kesimlerinde biraz daha uygun fiyat olarak gerçekleştirilir. Ayrıca beden kütle indeksi 40’ın üstünde olan hastalara devlet desteği sağlanmaktadır. Bu nedenle tüp mide ameliyatlarının ücretleri çok uygun bir hale gelebilir. Örneğin 50 bin liralık bir ameliyat bedeli çıkartılıyor ise ve kişinin beden kütle indeksi 40’ın üstünde olduğu durumda, sağlık problemleri oluşturabileceği öngörülerek devlet büyük çoğunluğunu karşılar.

Devlet Hastanelerinde Yapılan Tüp Mide Ameliyatları

Devlet hastanelerinde yapılan tüp mide ameliyatlıları beden kütle indeksinin 40’ın altında kalması durumunda gerçekleştirilmez. Ameliyat öncesi heyet raporu alınması gerekmektedir. Mutlaka hayati tehlikesi olacak derecede kiloya yani morbit obez olarak adlandırılan rakamlarına ulaşılması gerekmektedir.

Devlet hastanelerinde yapılan tüp mide ameliyatları SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığının karşılayacak şekilde gerçekleştirilir. Ayrı olarak bir ödeme yapmak gerekmez. Devlet hastanelerinde yapılan ameliyatların %99’u olumlu olarak sonuçlanmıştır. Daha profesyonel olan ve alanında uzmanlaşmış laporoskopi yapıdan ameliyatlarını gerçekleştiren doktorlar tercih edilebilir. Bu doktorlar genellikle özel hastanelerde hizmet verdiği için belirli bir ücret karşılığında ameliyatları gerçekleştirir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat