Sığır Kolajeni mi Balık Kolajeni mi Ciltte İşe Yarar?

Sığır Kolajeni mi Balık Kolajeni mi Ciltte İşe Yarar?

Sığır Kolajeni mi Balık Kolajeni mi Ciltte İşe Yarar?

Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi ciltte işe yarar? Sorusu vücutta olması gereken kolajen miktarının hangisi ile karşılanması gerektiği konusuna ışık tutmaktadır. Vücut dengesinin sağlanması, sistemlerinin sorunsuz olarak çalışması ve dış etkenlere karşı vücudu koruması için kolajen gereklidir. Kolajen eksikliğine zaman geçirilmeden önlem alınması gerekmektedir. Aksi halde ortaya çıkacak sorunların tedavisi hem zor hem de zaman alıcı olmaktadır.

İki Kolajen Arasında Hangisi Kullanılmalıdır?

Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi ciltte işe yarar? Sorusunun aydınlatılması konusunda kolajen tiplerinin vücudun hangi bölgesine etki ettiği bilinmelidir. Çünkü Tip 1 ve Tip 3 kolajenleri genel olarak cilt ile ilgili olan tüm sorunlar ile mücadele ederken, Tip 2 kolajen ise kıkırdak ve eklemlerde oluşan sorunlar ile savaşmaktadır. Bu nedenle kullanılan kolajen vücuda uyum sağlamalıdır.

Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi ciltte işe yarar? Kapsamında balık kolajen Tip 1 ve Tip 2 kolajen miktarlarını içerisinde daha fazla barındırdığından dolayı tercih edilmektedir sığır kolajeninde Tip 2 kolajeni yoğun olduğundan dolayı cilt yerine eklem sorunları ile karşılaşılması durumlarında kullanılmaktadır.

Kolajenin Cilde Faydaları

Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi ciltte işe yarar? Konusu gereği alınan cevap neticesinde kolajen takviyesinin cilt üzerinde büyük bir etkisi olduğu görülür. Vücuda yeteri kadar kolajen alınmasının cilt üzerindeki faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Bağ ve dokuların bir arada kalmasını sağlayarak cilde gerginlik kazandırmaktadır. Pürüzsüz bir cilt görünümüne yardımcı olur.
  • Yaşa bağlı olarak esnekliğini kaybeden ilde elastikiyet kazandırmaktadır.
  • Cildin herhangi bir bölümünde meydana kırışıklık gelmesini en az seviyeye indirir.
  • Cilt üzerinde meydana gelen yaraların hızlı iyileşmesine katkı sağlamaktadır.
  • Bacak ve kalça bölgesinde bulunan selülit ve doğum sonrası meydana gelen çatlakların giderilmesini sağlamaktadır.
  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve hasar görenlerin onarılmasını sağlayarak, yumuşak ve gevşek bir cilt kazandırır.

Sığır kolajeni mi balık kolajeni mi ciltte işe yarar? Sonucu olarak balık kolajeni kullanımı sayesinde yaşlanma belirtileri uzun bir süre ertelenecek, genç ve güzel görünme deva edecektir.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat