Saçlar İçin Kolajenin Önemi Nedir?

Saçlar İçin Kolajenin Önemi Nedir?

Saçlar İçin Kolajenin Önemi Nedir?

Saçlar için kollajenin önemi nedir? İle ilgili olarak kolajenin insan vücuduna sağladığı faydalardan biri incelenmektedir. Vücudun tam fonksiyon çalışması ve görevlerini eksiksiz yerine getirmesi için proteine ihtiyacı vardır. Kolajen ihtiyaçları karşılayan en büyük protein yapı taşıdır. Bu doğrultuda kolajen hem oluşumu desteklemek hem de olanı korumak konusunda sağlar için büyük bir önem arz etmektedir.

Kolajenin Saçlara Sunduğu Yararlar

Saçlar için kollajenin önemi nedir? Kapsamında, kolajen saçlar için her şey anlamına gelmektedir. Saçı kökünden ucuna kadar besleyerek her türlü dış etkene karşı korumaktadır. Kolajen saç foliküllerin yapısına etki ederek faydalar sağlamaktadır. Bu faydalar başlıca şunlardır;

  • Saç oluşumuna katkıda sağlayacak amino asitleri getirmektedir: Kafada saç oluşumu protein keratin dene bir maddeye bağlıdır. Protein keratinin oluşması için gerekli olan amino asitler kolajen sayesinde sağlanmaktadır.
  • Saçlarda meydana gelen hasarları onarmaktadır: Anti oksidan özelliği bulunana kolajen saç içinde serbest radikallerin vereceği zararlara karşı savaş açmakta ve hasarları onarmaktadır.
  • Saç incelmesi ve dökülmesini engellemektedir: Saçlar için kolajenin önemi nedir? İle bağlantılı olarak, Kolajen dermiş tabakasına etki ederek hücre yenilenmesini ağlar ve böylece saçların daha güçlü çıkmasını sağlamaktadır.
  • Saçların beyazlamasını durdurur: Kolajen saça rengini veren renk pigmentlerinin korunmasına yardımcı olarak, etkili çalışmasını sağlayarak saçlarda kırlaşma olmasını ertelemektedir.
  • Saç dökülme ve kırılmalarını engeller: Saçlar için kolajenin önemi nedir? Kapsamında saçların kökten uca kadar güçlenmesini sağlayarak hem dış etkenlere hem de vücudun çeşitli işleyişine karşı koruyucu olmaktadır. Böylece saçlarda sıkılıkla rastlanan kırılma ve dökülmeler oluşmamaktadır.

Kolajen Ne Zaman Kullanılmaya Başlamaktadır?

Kolajen üretimi 20’ li yaşlardan sonra yavaşlamaya başlamaktadır. Yaş ilerledikçe iyice azalan kolajen çeşitli sorunları birlikte getirmektedir. Saçlar için kolajenin önemi nedir? Sorusu bu noktada açıklığa kavuşmaktadır. Azalan kolajenin saçlar üzerinde yol açtığı olumsuzluklar göz önüne alındığı takdirde yaklaşık olarak 30 yaşından itibaren kolajen kullanılmalıdır.

Kolajen kullanım süresi ve miktarı keyfi olarak alınacak bir karar olmayıp mutlaka doktor kontrolüne girilerek, onun önerisi çerçevesinde uygulanması gereken bir uygulamadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat