Saç Dökülmesi İçin Vitamin Mi Kolajen Mi Kullanmalıyım?

Güzellik kendi içinde bir bütün olan duygudur. Her bir unsur insanın görünürlüğünü etkileyen bir olgudur. Özellikle ister kadın olsun ister erkek saçlar güzelliğin tamamlayıcısı olan unsurların başında gelir. Parlak, gür, yumuşacık doğru kesim saçlar kişiyi olduğundan çok daha genç ve güzel gösterir. Lakin bazı durumlarda saçlarda dökülme hiç istenen bir durum olmasa da ortaya çıkar. Bu tür durumlarda da ister istemez kişiler acaba saç dökülmesi için vitamin mi yoksa kolajen mi kullanmalıyım diye düşünerek kararsız kalabilir. Biz de bu yazıda bu konuya açıklık getirmeye çalışacağız.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kolajen mi yoksa vitamin mi kullanılmalı sorusunun yanıtını vermeden önce saç dökülmesinin nedenleri konusuna ana hatları ile değinmek gerekir. Saç dökülmesinin çok değişik nedenleri olabilir. Burada baştan şu hususun da altını bilhassa çizmek gerekir: Günde yaklaşık 100 tel saç dökülmesi normaldir. Yine mevsimsel geçişlerde de doğal olarak saç dökülmesi artabilir. Bunların dışında kansızlık saç dökülmesinin en temel sebepleri arasındadır. Ayrıca stres de kimi insanlarda saç dökülmesine sebebiyet verebilir. Kemoterapi alınması, kanser gibi istenmeyen sağlık sorunları da saç dökülmesine neden olabilir. Elbette genetik faktörleri de es geçmemek gerekir. Ayrıca yanlış saç bakım ürünleri kullanılması, saçları sık sık boyama, aşırı sıcak su ile saçların yıkanması saçların dökülmesine sebebiyet verir. Yanlış beslenme ve vitamin eksikliğini de unutmamak gerekir.

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Olan Önlemler

Şimdi yazının ana başlığında olan sorunun yanıtını vermeden önce alınacak olan önlemleri ifade etmek gerekir. Kişilerin üstte belirtilen yanlış beslenme sorunu bırakması ve sağlıklı beslenmesi gerekir. Bu vitamin eksikliğini de giderecektir. Bunun yanı sıra ılık su ile saçların yıkanması, saç tipine uygun saç bakım ürünleri kullanmak gerekir. Saç dökülmesi sürekli ve hızlı bir biçimde devam ediyorsa o zaman uzman bir hekime giderek gerekli tetkikleri yaptırmak ve sonrasında onun öngörüleri doğrultusunda adım atmak gerekir. Vitamin kullanılmalıdırKolajen ise tek başına saç dökülmelerinde yeterli değildir. İçinde vitamin olan kolajenler kullanılmalıdır. Kolajen saçlara parlaklık verir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat