Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post bariatrik cerrahi nedir? Cevabı, aşırı kilolu hastaların geçirdikleri Obezite cerrahi operasyon sonrasında hızlı şekilde kilo vermesine bağlı olarak vücutta meydana gelen sarkma, kırışma ve deforme sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanan cerrahi işlemdir. Hastalarda vücutta bulunan yağ oranı derileri genişletmekte olup, kilo verme sonucunda yağlar atılsa da derinin elastik yapısının olmamasında kaynaklı olarak gerginleşmemektedir. Bu da fiziksel görünümün kötü görünmesine neden olmaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi Operasyonlar Kimlere Uygulanmaktadır?

Post bariatrik cerrahi nedir? Konusu gereğinde hangi hastalar üzerinde uygulanacağı önemlidir. Hastaların kilo verme sürecinin ardında post bariatrik cerrahi operasyona girmeleri için bazı özel durumlar gerekmektedir. Bu bağlamda cerrahi işlemin uygulanacağı kilo veren hastalar şunlardır;

  • Vücuttaki kilonun verilme noktasının sonuna gelinmiş, son kilonun sabit ve muhafaza edilmiş olması gerekir.
  • Karın, kol, göğüs, yüz ve bacak bölgelerinde oluşan sarkma e kırışıkların rahatsız edici boyutlara ulaşması gerekmektedir.
  • Operasyon sonrasında uygulanan diyetin derinin sarkmasını önleyememiş olmasıdır.
  • Uygulanan spor faaliyetlerinin derinin gerginleşmesine fayda etmemesi gerekmektedir.

Böyle durumların sonrasında uzman doktorların önerisi ve kontrolü sonrasında Post bariatrik cerrahi nedir? Cevabına ilave olarak operasyon gerçekleştirilmektedir. Operasyon ile kiloların verilmesinin ardındaki kötü fiziksel görünüm düzeltilmektedir.

Post Bariatrik Cerrahi Operasyon Nerelerde Uygulanmaktadır?

Post bariatrik cerrahi nedir? Kapsamında hastaların sorunlarını gidermek amacı ile operasyonun yapılacağı yerin bazı şartları taşıması gerekmektedir. Bu nedenle operasyon,

  • Son teknolojinin tüm imkanlarını sunan donanımlı hastanelerde,
  • Kendini alanında kanıtlamış uzman doktorların eşliğinde yapılmalıdır.

Bu standartları karşılamayan operasyon başarısızlık ile sonuçlanmaktadır. Vücuttaki sarkma, kırışıklık ve deformeler ya tam olarak giderilmez ya da etkisiz kalmaktadır.

Post bariatrik cerrahi nedir? İle ilgili olarak düzenleyici operasyonun yapılmasının ardında Obezite ile mücadele eden hastaların bekledikleri sonuç ortaya çıkmaktadır. Kilolarından ve kilonun neden olduğu hastalıklardan kesin olarak kurtulan hastalar, bunun yanı sıra güzel bir görünüm elde etmektedir. Dünya genelinde tehdit haline gelen Obezite hastalığına karşı uygulanan giderici ve tamamlayıcı operasyonlar sayesinde hastalar bu rahatsızlıklardan kısa süre içinde kurtulmakta, sağlıklı günlerin kapısını açmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat