Ne Kadar Süre Kollajen Kullanmalıyım

Ne Kadar Süre Kollajen Kullanmalıyım

Sağlık ürünleri arasında trend halini alan kollajenin yanlış kullanımını azaltmak için ne kadar süre kollajen kullanmalıyım başlıklı bir blog yazısı hazırlamak istedik. Kollajen sizin de bildiğiniz gibi günden güne artan bir popülerliğe sahiptir. Bir ürünün bilinirliği arttıysa, hakkında ki yanlış bilgi oranı da o derece artmaktadır. Bunu önlemek ve size doğru bilgi sunmak adına bu yazımız da herkesin çok merak ettiği ne kadar süre kollajen kullanmalıyım sorusuna cevap vereceğiz.

Vücudumuz da hali hazırda bulunan ve protein olan kollajen, vücudumuzu bir arada tutan tutkal gibidir desek doğru bir benzetme yapmış oluruz. Cildimizin %75’i, kemiklerdeki organik dokunun %90’ı, eklem ve tendonların da yine benzer oranlarda çoğunluğunu kollajen oluşturur. Bu bölgelerde zamanla ve bir çok farklı sebeple meydana gelen kollajen kaybı sevimsiz sonuçlar doğurur.

Cildimizde kırışıklık ve sarkmalar, eklem ve kemiklerimizde ağrı gibi farklı farklı sağlık sorunları yaşarız. Bu sağlık sorunları yada fiziksel görüntü de sizi rahatsız eden noktaların düzeltilmesi için kollajen oldukça gerekli bir takviye yöntemi olacaktır. Kollajenin hidrolize edilmiş peptit formda kullanıma sürülmesi insanlar için oldukça büyük bir gelişmedir.

Kollajenin uzmanlar tarafında kullanımının etkin sonuçlar doğurması için bazı belli maddeler bulunmaktadır. Öncelikle kaliteli bir kollajen markası kullanmanız oldukça önemlidir. Bunun dışında kollajenin düzenli olarak kullanması ancak size istediğiniz etkileri verir. Ne kadar süre kollajen kullanmalıyım sorusunun cevabı ise 3-6 ay olacak şekildedir. İhtiyaca yönelik 3 ya da 6 ay düzenli olarak kullanılan kollajenin cilde ve eklem dokularına oldukça büyük yarar sağladığı açıkça ortaya konmuştur. 3 ay düzenli kullanılan kollajen 40-45 yaş aralığında olan kişilerde %65’lik kollajen birikimi sağlandığı gözlemlenmiştir. Bu biriken kollajeni vücudun ne kadar koruyabileceği genetik faktörlere, çevresel faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Kollajen bildiğiniz gibi farklı tiplerde üretilmektedir. Uzmanlara göre istediğiniz etkiyi sağlayabilmeniz için doğru tipte olan kollajenin kullanılması da oldukça önemli bir etkendir. Kollajeni cildiniz için kullanmak istiyorsanız eğer farklı bir tip, eklem ve kemik sorunlarınız için kullanmak istiyorsanız farklı tip kollajen kullanmanız gerekmektedir. Bunun için hangi spesifik bölge için kollajen ihtiyacınızın olduğunu iyi belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz sorunlarınız için kollajen oldukça büyük yarar sağlayacaktır.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat