Mide Balonu Çeşitleri Nelerdir?

Mide Balonu Çeşitleri Nelerdir?

Mide Balonu Çeşitleri Nelerdir?

Mide balonu çeşitleri nelerdir uygulanan operasyona göre farklılık gösterir. Bunlar 4 farklı türü barındırır.

  • Hava ile şişirilen mide balonu
  • Sıvı ile şişirilen mide balonu
  • Silikon malzemeden yapılan mide balonu
  • İntragastrik balon

Bunlar her biri farklı isimler anılsa da operasyon her biri için aynıdır. Ancak içlerinde en çok tercih edilen ve uygulanan intragastrik balondur. Tıpta balon adı verilen ürün silikon kaplı ve yapısı çift katlı bir polimerden oluşan üründür. Mideye yerleştirilerek kişiye tok tutma hissi verilir. Midede balonlar belli bir alanı işgal ettiği için yemek yemek durumu çok sık yaşanmaz. Bu da kilo almanın önüne geçer. Aralarındaki tek fark balonun içinin farklı sıvılarla dolu olmasıdır. Bunun dışında ameliyat süreci aynı aşamadan geçer. Ameliyatlar uzun süreli değildir. Şişirme işleminde ağırlık balon için 27 ve 30 gram arasında değişir. Balon 6 ay sonra mideden çıkartılmaya işlemiyle son bulur. Altı ay içinde istenilen kiloya düşebilir.

Mide Balonu Sonrası Beslenme

Mide balonu çeşitleri nedir sorusuyla birlikte sonrasında gelen beslenme de önem taşır. Yüksek proteinli beslenmeye cerrah müdahale sonrası yer verilerek kişinin gıda ihtiyacı karşılanır. Ayrıca eksik olan protein ve diğer besin ürünleri de giderilmiş olur. Bunun için (Baramor Vitamin ve Miberal Drink) ürününü tercih ederek cerrahi müdahale sonrası mideye fazla yormadan beslenebilirsiniz. Ürün içinde yüksek oranda protein bulunur. Bununla birlikte kolajen içeriğine de sahip olduğu için vücudun kendini daha kısa sürede toparlaması hızlı olur.

Sadece protein değil vitamin ve mineral ihtiyacını da en iyi şekilde giderir. Vücut proteinden sonra vitamin ve minerale de ihtiyaç duyar. Toz karışımı olan bu ürün üçünü de içinde barındırdığı için eksiksiz bir beslenmeyi size sunar. Lezzetli bir tada sahip olduğu için hazmedilmesi oldukça kolaydır. İçinde rafine şeker bulunmaz. Sadece yarım çay bardağı su ile tüketilir. Mide balonu çeşitleri nedir sorusuyla birlikte nasıl beslenmeniz gerektiğine dair bilgi sahibi de oldunuz. Bunları uygulayarak kilo verme sürecini tamamlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat