Mide Ameliyatından Sonra Lif Kullanımı

Mide ameliyatından sonra lif kullanımı kilo vermenin hızlanması için büyük önem taşımaktadır. Kilolu hastalar fazla kilolarından sağlıklı ve bilinçli şekilde kurtulmak adına beslenme düzenlerini uzman diyetisyenlerin hazırladığı beslenme programına göre yapmalıdır. Uzmanlar hastanın düzenli şekilde kilo vermesini sağlamak için sağlık durumu ve kiloları ile uyumlu diyet listesi içerisine lif içeren besinlerin ilave etmesi ile vücut fonksiyonları istenilen gibi çalışır ve kilo verme hızı yükselir.

Kilo Verme Sürecinde Lif Kullanımının Önemi

Mide ameliyatından sonra lif kullanımı ile tüketilen gıdaların vücutta kalım süresi bir hayli kısalmaktadır. Buda hastaların kilolarından kolay ve hızlı şekilde kurtulmasını sağlamaktadır. Lif kullanımının kilo vermenin yanı sıra hata için önemli olduğu noktalar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Bağırsakların daha etkili ve düzenli çalışmasını sağlayarak alınan gıdaların daha hızlı atılmasını sağlar. Böylece besinler vücutta yağa dönüşmeden dışarı atılır.
  • Vücuttaki kan şekerinin düzenlenmesine katkı sağlamaktadır.
  • Kolesterol, şeker ve yağların bağırsak içerisinde emilimini düzenlemek olup, kötü kolesterolü kontrol altında tutmaktadır.
  • Tip 2 şeker hastalığında şeker seviyelerinin düzenli olarak ilerlemesini sağlamaktadır.
  • Sindirim sistemi üzerinde oluşabilecek kanser riskini en az seviyeye indirirken aynı zamanda çeşitli kalp hastalıkları oluşmasının da önüne geçmektedir.

Mide ameliyatından sonra lif kullanımı kilo verme sürecini destekleyerek, hastalık oluşum riskini en z seviyeye indirmekte, böylece sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine katkıda bulunmaktadır.

İhtiyaç Duyulan Lifin Alımı

Mide ameliyatından sonra lif kullanımı için diyet listelerinde lif bakımında zengin besinler tercih edilmektedir. Ancak besin yolu ile alınan liflerin yetersiz kalması durumlarında uzmanların kontrolü altında hastalar, içerisinde yüksek miktarda lif bulunan takviye gıda alabilir.

Mide ameliyatından sonra lif kullanımı sayesinde hastalar mide küçültme ameliyatı etki süresi içinde ve sonrasında kilo vermeye devam etmekte olup, yeniden kontrolsüz şekilde kilo alımını engellemektedir. Ameliyat sonrasında lif kullanımı uzmanların öngördüğü zamanda başlanmaktadır. Fazla kullanımı vücutta hasara neden olacağından dolayı, hastalar liflerin kullanılma zamanı gibi hangi miktarda vücuda alınacağı konusunda uzman doktorların önerilerini eksiksiz bir şekilde uygulamalıdır.

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat