Mide Ameliyatında Doktor Seçimi

Mide ameliyatında doktor seçimi hem operasyonun doğru metotlar ile yapılmasını hem de ameliyat sonrası sürecin doğru şekilde işlemesini sağlamaktadır. Mide küçültme ameliyatında hastanın midesinin büyük bir bölümü kesilerek çıkarıldıktan sonra kalan bölüm zımbalanmaktadır. Yapılacak herhangi bir eksiklik ya da hat başta kaçak ve kanama oluşumu olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirecektir.

Mide Ameliyatında Uzman Doktorun Önemi

Mide ameliyatında doktor seçimi beklentilerin tam olarak karşılanması açısından büyük bir öneme sahiptir. Alanında uzman doktor mide küçültme operasyonu için ilk olarak hastayı hazırlık aşamasına sokarak ameliyata kadar gerektiği kadar kilo vermesini ve psikolojik olarak hazır olmasını sağlamaktadır. Uzman doktor ameliyat esnasında doğru uygulama yaparak hem operasyon süresini kısaltır hem de verimli bir ameliyat gerçekleştirir.

Mide ameliyatında doktor seçimi ile operasyonun ardında geçen süreçte kontrollü şekilde kilo verilmesi sağlanmaktadır. Uzman doktor periyodik olarak hastayı takip ederek gerek beslenme düzeninde değişimleri gerek ise yapılacak ilave işlemleri zamanında yapmaktadır. Böylece oluşabilecek riskli durumlara önlem almaktadır. Ayrıca uzman doktor sayesinde kilo verilirken aynı zamanda fiziki görünüm de istenen seviyede olmaktadır.

Uzman Doktor Kontrolünde Kilo Verme

Mide ameliyatında doktor seçimi sayesinde uzmanların kontrolü sonrasında hızlı kilo verme süreci başlamaktadır. Bu bağlamda hastaların kilo verme düzenleri genel olarak şu şekildedir;

  • İlk 6 hafta sonunda başlangıçta bulunan kiloların yüzde 10’luk kısmı,
  • İlk 3 ay sonunda ilk kilonun yüzde 15’lik kısmı,
  • İlk 6 ayın bitimi ile birlikte ilk başta var olan kiloların yüzde 20’lik kısmı,
  • 9 ayın sonunda başlangıçta bulunan kiloların yüzde 25’lik kısmı,
  • Bir yıl yanı 12 ay sonunda ilk başta bulunan kiloların yüzde 30 ile 35’lik kısmı verilmektedir.

Mide ameliyatında doktor seçimi ile sürecin gerek takviyeler gerek ise beslenme ile desteklenmesine bağlı olarak bu oranlarda artış olmaktadır. Mide küçültme için doktor seçimi kilolardan kurtulmanın yanı sıra kilolar ile birlikte ilerlemekte olan yüksek tansiyon, tip 2 şeker, uyku apnesi ve yüksek kolesterol gibi hastalıklara kesin olarak çözüm olmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat