Kollajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi ?

Kollajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi ?

Kollajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi ?

Gelişen teknoloji sayesinde kollajen takviyelerinin üretilmesi ile beraber kollajen ile kırışıklarım gider mi gibi soruların belirmesi çok doğaldır. Peptid yapıda kollajen takviyeleri sayesinde sağlık ürünleri içerisinde kollajen en trend ürün haline gelmiştir. Kollajen kas, kemik, cilt dokularının işlevini korumak için önemli rol oynamaktadır. Vücuttaki toplam proteinlerin %25’ini oluşturur.

Vücutta farklı tiplerde kollajen vardır. Asıl görevleri bağ dokusunu desteklemektir ancak bazı görevleri bulunur. Vücutta en çok bulunan kollajen tip 1’dir. İplikçik yapısı sıkıdır. Bir çok bağ dokusunda, özellikle kemik, deri ve tendonda bulunur. Tip 2 ise tip 1’e göre daha gevşek yapıdadır. Eklemlerdeki elastik kıkırdakta bulunur. Tip 3; deri, akciğer, damar gibi esnek yapılarda ve tip 4; cilt katmanında bulunur.

Yaş ilerledikçe vücutta kollajen üretimi azalır ve daha kalitesiz kollajen üretilir. Bu durum sonucunda cilt esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar meydana gelir. Kıkırdak dokusu da zayıflar. Eklemlerle ilgili problemler görülebilir. Bu bilgi de kollajen ile kırışıklarım gider mi sorusuna yardımcı olabilecek bir ipucunu bize veriyor aslında.

Özellikle kırışıklar zamanla vücudun bazı dokularında oluşan deformasyonları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kollajenin kullanılabilir bir takviye haline gelmesi ile kırışıklıklara radikal bir çözüm bulunmuş olduğu açıkça ortaya konmuştur. Diyette alınan proteinler bağırsaklarda aminoasitlere ayrılarak emilir. Bu aminoasitler içinde kolajen sentezinde en çok glisin, prolin ve hidroksiprolin aminoasitleri kullanılır ve kolajenin öncüsü olan prokolajen sentezlenir. Daha sonra C vitamini, çinko-magnezyum gibi elementlerin yardımcı olduğu bir işlemle başka bir forma dönüştürülür. Kaliteli olan içilebilir kollajen takviyeleri bilinçli kullanıldıklarında cildin doğal kollajen üreticilerilerini aktive ederek “taze ve güçlü” kollajen üretimini teşvik eder. Yapılan bir çok bilimsel çalışmanın da sonucunda kollajen ile kırışıklarım gider mi sorusuna cevap verilmiş olundu. Düzenli olarak 3 ile 6 ay kullanılan kollajen ile kırışıklıkların giderildiği gözlenmiştir. İçilebilir kollajenin düzenli bir şekilde kullanılması hem ciltteki kırışıkların giderilmesine yardımcı olmakla da kalmıyor, cildinizin gerekli nem dengesine de kavuşmasını sağlıyor. Bu da kaliteli kollajenin sağladığı yararlardan bir tanesidir. Kaliteli içilebilir kollajen son dönemlerde içilebilir botox olarak da adlandırılmaktadır.

Kırışıklık giderme de kollajen kullanımı güzelliğinizi içten dışa getirecektir. Diğer kırışıklık giderici uygulamalar sadece dıştan uygulamalar ile yapılmaktadır. Ancak kollajen vücudumuzun hali hazırda ürettiği bir maddedir. İçte bulunan bu maddenin doğru kullanımı sayesinde kırışıklıklardan kurtulmak artık dıştan müdahaleler gerektirmeden de yapılabilir bir hal aldı. Kollajenin kırışıklıklarınızı giderirken tırnaklarınızı, saç derinizi de güçlendirme de oldukça büyük yardımlar sağladığı kanıtlanan yararları arasında yer almaktadır.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat