Kolajen Tipleri

Heryerde kolajenden bahsedilirken , en çok merak edilenlerden biride kolajen tipleridir. Vücudumuzda 28 çeşit kolajen bulunmaktadır. Bunlardan en çok duydularımız ise Tip 1 kolajen, Tip 2 kolajen, Tip 3 kolajen tipleridir. Gelin bu kolajen tiplerini yakından inceleyelim.

Kolajen tipleri hakkında özet bilgiler.

Tip 1 Kolajen: İnce çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirir ve cildin elastikiyetini ve nemliliğini artırır. Kaslarınızı, gözlerinizi, kemiklerinizi ve omurganızı yeniden yapılandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tırnaklarınızı güçlendirmek ve daha güçlü, daha kalın saçlar uzamasına yardımcı olmak için de iyidir. Tip 1 kollajenDeniz ürünü kolajen (Marine Collagen)’de en bol miktarda bulunur.

Tip 2 Kolajen: Kıkırdağınızdaki protein moleküllerinin çoğunu oluşturur, eklemlerdeki kemiklerinizi koruyan bağ dokusu, omurga diskleriniz ve gözleriniz eklem sağlığını desteklemek için güçlü bir yoldur. En iyi kaynaklardan biri Organik Kemik Suyu Proteinidir.

Tip 3 Kolajen: Bağırsaklarınızda, kaslarınızda, kan damarlarınızda ve rahimde büyük miktarlarda bulunur. Bağırsak iyileşmesi ve cilt elastikiyetini ve nemliliğini iyileştirmek için en sık tip 1 kolajen ile birlikte kullanılır. Sığır Kollajen Peptitleri, büyük bir tip 1 ve 3 kollajen kaynağıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat