Kolajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi?

Kolajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi?

Kolajen ile Kırışıklıklarım Giderilir mi?

Kolajen ile kırışıklarım giderilir mi? Kapsamında sigara, hava kirliliği, yaşlanma ve sürekli tekrarlayan stres nedeni ile meydana gelen kırışıklıkların yok edilmesi amaçlanmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi için botoks ve egzersiz haricinde kolajen takviyesi büyük ölçüde başarı sağlamaktadır. Vücutta kendini üreten kolajen azalmaya yaşa bağlı olarak azalmaya başladığından ciltteki kırışıklık etkisi kolajen takviyesi sayesinde giderilmektedir.

Kolajenin kırışıklara faydası

Kolajen ile kırışıklıklarım giderilir mi? Sorusu karşılığından, kolajenin dokuları bir arada tutma ve gerginleştirme özelliği sayesinde cevap verilmektedir. Kolajen bağ ve dokular üzerinde olumlu etkiler göstererek yaşlanma ya da farklı nedenlerden oluşabilecek kırışıkların hem azaltılmasına hem de ertelenmesine fayda sağlamaktadır. kolajenin kırışıklıklar ile ilgili faydaları;

  • Bacak ve kalça bölgesinde bulunan selülit ve bunun neden olduğu kırışıklıkları ortadan kaldırmaktadır.
  • Doğum sonrasında karın bölgesine oluşan çatlaklar ve kırışmaların yok olmasını sağlamaktadır.
  • Ağız köşelerinde meydana gelen kırışıklıkları düzeltmektedir.
  • Alın bölgesinde kalın veya ince olarak ortaya çıkan çizgiler halindeki kırışıklıkları azaltmaktadır.
  • Yanaklarda meydana gelen çökmelerin yüz bölgesinde yarattığı kırışıklıları ortadan kaldırmaktadır.
  • Kolajen ile kırışıklıklarım giderilir mi? Cevabı olarak, göz kenarlarında meydana gelen çatallaşma şeklindeki kırışıklıklar gerginleştirici özelliği sayesinde giderilir.
  • Sigara kullanıma bağlı olarak dudağın üst kısmında ortaya çıkan kırışmaların yok olmasına yardım eder.
  • Devamlı gülümseme çizgisi olan burun kenarında ağız bölgesine ulaşan kırışıklıkları ortadan kaldırmaktadır.

Cilt için gerekli her şeyi içinde barındıran kolajen türleri sayesinde daha genç ve göz alıcı bir görünüm elde edilmektedir.

Kırışıklıklar İçin Hangi Kolajen Daha Etkilidir?

Kolajen ile kırışıklıklarım giderilir mi? Sorusunun devamında hangi kolajen tipi bu kırışıkları ortadan kaldırmaktadır? Sorusu ortaya çıkmaktadır. Kırışıkların yok olması, engellenmesi gibi konular için genel olarak en etkili kolajen tipi Tip 1 kolajendir. Tip 1 kolajen parçaların bir araya getiren ve onları koruyan liflerden oluşmaktadır. Ayrıca dokuları bir arada tutarak ve gerginleştirerek cildin esnek bir yapı kazanmasını sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde Tip 1 kolajen, kollajen ile kırışıklıkların giderilir mi? Sorusuna net olarak cevap niteliği kazandırmakta, cildi gençleştirmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat