Kas İçin Uygun Kolajen Nedir?

Kas İçin Uygun Kolajen Nedir?

Kas İçin Uygun Kolajen Nedir?

Kas için uygun kolajen nedir? Karşılığı olarak kasların yapısının korunması, yeni kas oluşumunun desteklenmesi gibi konulara açıklık vermesidir. Vücudun kendi üretimi ile ihtiyacının karşılandığı kolajen yaklaşık olarak 19 farklı tipte bulunmaktadır. Her bir kolajen farklı bir dokuda yer almakta ancak vücudun ihtiyacının büyük bölümü Tip 1, Tip 2, Tip 3 ve Tip 10 kolajenidir.

Uygun Kolajen Seçimi

Kas için uygun kolajen nedir? Konusu ile ilgili olarak yalnızca tek bir kolajen düşünmek kaslar için yetersiz kalmaktadır. Kollajenlerin birbirini tamamlayıcı özelliğinden yola çıkarak kasın her türlü gelişimi ve sorunu engelleyici olarak Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajeni bir arada çalışmaktadır. Bu bağlamda bu kolajenlerin özellikleri;

  • Tip 1 Kolajen: Liflerden meydana gelmektedir. Dokuların bir arada durmasını sağlayarak cildin elastik yapı kazanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Tip 2 Kolajen: Bağ dokularında kıkırdak oluşumunu desteklemekte, eklem bölgelerini koruyucu görev üstlenmektedir.
  • Tip 3 Kolajen: Kaslar, organlar ile arterlerin yapılarını desteklemekte, vücut damarlarının esnekliğini muhafaza etmesini sağlamaktadır. Ayrıca kasların güçlenmesine yardım etmektedir.

Kas için uygun kolajen nedir? Sorusuna, bu üç tip kolajenin bir araya gelerek birbirini tamamladıktan sonra oluşan kolajen olarak cevap verilmektedir.

Kolajeni Kullanmanın Yan Etkiler

Vücudun kendi ihtiyaçlarını karşılamak için üretmiş olduğu kolajen miktarı, vücut için denge seviyesinin altında olması çeşitli sorunları bir araya getiriyor ise, vücutta ihtiyaçtan fazla olması da sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle kollajen kullanımının aşırıya kaçılması kas için uygun kolajen nedir? Sorusunun olumsuz yönünü göstermektedir.

Kollajen takviyesi çeşitli besin kaynaklarının kullanılması ile gerçekleşmektedir. Bu besinlerin özlerine alerjik reaksiyon gösteren kişiler, oluşturulan kolajen takviyesine karşı yan etki ile karşılaşmaktadır. Bu yönde ortaya çıkabilecek yan etkiler ise;

  • Ağız içinde kalıcı ve kötü bir tat oluşturması,
  • Mide ekşimesi ve sindirim siteminin çalışmasını olumsuz yönde tetikleyecek etkilerdir.

Bu bağlamda kas için uygun kolajen nedir? Cevabı araştırılırken vücudun bütün değerleri ve çalışma mekanizması göz önüne alınmalı ve işleyişine göre kolajen takviyesi yapılarak, kasların muhafazası sağlanmalıdır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat