Hangi Tip Kollajen Ciltte Kullanılır ?

Hangi Tip Kollajen Ciltte Kullanılır

Hangi Tip Kollajen Ciltte Kullanılır

Kollajenin halk arasında ki bilinirliğinin artmasından sonra hangi tip kollajen ciltte kullanılır sorusu tarafımıza en çok yöneltilen sorular arasında listenin en başlarında yer almaktadır.Biz de, hangi tip kollajen ciltte kullanılır başlığı altında bir blog yazısı yazıp sizleri bilgilendirmek istedik.Son dönemlerde kollajen takviyesi alan kişi sayısı gittikçe yükselmektedir.Bunun yanı sıra kollajen takviyesinin yanlış kullanımı da engellemek için hangi tip kollajen ciltte kullanılır yazısını ele almak istedik.

Kollajen vücudumuzun bağ dokuları tarafından salgılanan bir protein yapısıdır.Son zamanların en “gözde” cilt, saç, eklem destekleri olarak kollajen bilinmektedir.Kollajen destekleri hem pahalı ürünlerden oluşmaktadır hem de bir çok farklı tipte bulunmaktadırlar.Hangi tipte kollajen ciltte kullanılır yazımız da size kollajen alırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları anlatıyor olacağız.Farklı kollajen tiplerinin de farklı dokularda farklı yoğunlukta oldukları bilinen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.Örneğin; cildin yüzde 70’ini kollajen tip 1 oluşturuyor. Bu durumda eğer kollajeni cildinize destek için kullanacaksanız tip 1 kollajen karışımlarını özellikle de tip 1 kollajen tercih etmeniz lazım.

Kollajen sadece cilt için kullanılmamaktadır.Tırnak ve saç bütünlüğü için de kollajen gerekli olan protein türlerinden biridir.Onları desteklerken de tip 1 kollajen karışımlarından istifade etmeniz en iyisi olacaktır.

Tendon yapılarının saplamlığı için de kollajen oldukça önemli bir protein kaynağıdır.Tendonların yani kasların kemiğe tutunduğu kiriş yapıların da yüzde 100’ü tip 1 kollajenin karışımı gereklidir.Bu nedenle tendon desteği olarak da yine tip 1 karışımlarından istifade etmeniz en iyi  yol olacaktır.

Eklemler konusunda da kollajen desteği olmazsa olmaz olan protein türlerinden biridir.Ancak eklemler söz konusu olduğunda durum burada biraz farklı olacaktır.Eklem kıkırdaklarını oluşturan kollajenin yüzde 60’ını tip 2 kollajen oluşturuyor. Bu sebeple eklemler için tip 3 yada tip 1 karışımı olan bir kollajen desteği gereken yardımı eklemlere sağlayamacaktır.

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat