Hangi Tip Kolajen Ciltte Kullanılır?

Hangi Tip Kolajen Ciltte Kullanılır?

Hangi Tip Kolajen Ciltte Kullanılır?

Hangi tip kollajen ciltte kullanılır? Sorusu cildin nasıl eski güzelliğine kavuşacağının, dış etkenlere karşı nasıl korunacağının cevabını göstermektedir. Belli bir yaşın üzerine çıkma, çeşitli nedenler ile ortaya çıkan stres durumları, kirli hava, kullanılan sigara ve gün boyunca hareketsiz kalma ciltte bulunana kolajenin azalmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı ciltte kuruma, sarkma, kırışma ve mat bir görünüm oluşma sorunları ortaya çıkmaktadır.

Cilt İçin Kullanılacak Kolajen Tipi

Hangi tip kollajen ciltte kullanılır? İle alakalı olarak vücut için yaklaşık 19 farklı tipte kolajen bulunmaktadır. Her kolajenin vücuda çeşitli faydaları bulunmaktadır. Ancak Tip 1 kolajen cilt için en önemli olanıdır. Tip 1 kolajen, vücutta bulunan parçaların bir araya gelmesini sağlayan liflerden oluşmaktadır. Cilde esnek bir yapı kazandırmakta ve cildi destekleyen kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır. Dokuları bir arada tutma özelliği sayesinde cilt üzerinde bulunana yaraların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Hangi tip kollajen ciltte kullanılır? Kapsamında Tip 1 kolajen hem koruyucu hem de yenileyici özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Tip 1 kolajen vücutta en fazla bulunan kolajendir. Eksikliği birçok soruna neden olduğundan dolayı, dışarıdan takviyeler ile vücudun dengesi sağlanmalıdır.

Tip 1 Kolajenin Cilt Üzerindeki Faydaları

Hangi tip kollajen ciltte kullanılır? Cevabı doğrultusunda vücudun Tip 1 kollajen ihtiyacının karşılanması ile cilt üzerindeki olumlu etkileri;

  • Selülit üzerinde olumlu düzeltmeler yapmaktadır. Özellikle bacak ve uzantısının görünümünü estetik bir yapıya kavuşturmak için bağ dokularını sıkılaştırıcı özelliği kullanılmaktadır.
  • Tırnak, saç ve dişler için gereken protein miktarı kolajen tarafından karşılanmaktadır. Diş eti sorunlarını ortadan kaldırmakta, tırnakları güçlendirmekte ve saç dökülmelerini engellemektedir.
  • Pürüzsüz ciltler için kolajen kas ve yapısını bir arada tutup gerginleştirici özelliğini kullanmaktadır.

Hangi tip kollajen ciltte kullanılır? Devamında, Tip 1 kolajen cilt üzerinde leke oluşmasını engelleyici ve tedavi edici özelliğe sahiptir. Ciltte meydana gelebilecek yanma, yaralanma ve deri çatlaklarını ortadan kaldırmaktadır. Kuru ve hassas ciltler için gerekli olan protein miktarının tamamını barındırdığından cildin muhafazası için gereklidir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat