Gastrik Bypass Ameliyatından Sonra Ne Kadar Kilo Verebilirim?

Gastrik bypass ameliyatından sonra ne kadar kilo verebilirim? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Tüp mide ameliyatına göre mini gastrik bypass ameliyatının tekrar kilo alımı biraz daha düşüktür.  Bu işlemi yaptıran hastalar bu ameliyat yardımı ile fazla kilolarının %70 veya 80’i gibi kilo verebilirler. Gastrik bypass ameliyatından sonraki dönemde verilmiş olan kiloların hafifliği ve motivasyonu ile yaşam tarzını ve şeklini değiştirebilen hastalar fazla olan kilolarının %100’ünü verip ömür boyu koruyabilen hastalar olabiliyorlar. Hastalarda kilolarını koruma oranı gastrik bypass ameliyatında obezite ve metabolik cerrahi ameliyatlarında emilim bozukluğu yaptığı için mide tüp ameliyatına göre biraz daha fazladır.

Gastrik Bypass Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi gastrik bypass ameliyatlarında da potansiyel riskler ve potansiyeli komplikasyonlar mevcuttur. Obezite kliniğinde bu riskler en az seviyeye indirilmesi için uzman bir ekip tarafından uygulanır. Gerek ameliyat öncesinde ve sırasında gerekse ameliyat sonrasında alanında uzman bir ekip her zaman sizin yanınızda yer alacaktır.

Gastrik bypass ameliyatında ne kadar kilo verebilirim? Sorusunu merak eden hastalar ne kadar ameliyat sonrası kurallara uyum sağlarsa o kadar kısa zaman içinde istedikleri sonucu alabilirler. Gastrik bypass ameliyatları için genel olarak yaşanabilecek risk kanamadır. Bu risk %1’den az gerçekleştiği için genellikle kan nakline ihtiyaç duyulmaz. Diğer riskler ise akciğer ve idrar yolu enfeksiyonudur.

Gastrik Bypass Ameliyatından Sonra Kilo Verimi Nasıl Olur?

Gastrik bypass ameliyatından sonra ne kadar kilo verebilirim? Sorusunu merak eden bireylere şu cevabı verilebiliriz; 1 ya da 2 yıllık dönemde fazla kiloların %100’ünü bile verebilmeleri mümkündür. Kilo verme konusunda başarı hastanın ameliyat sonrası diyet ve egzersiz programına uyması ile doğru orantılıdır.

Gastrik bypass ameliyatından sonra 120 kiloya sahip olan bir hastanın 50 ya da 60 kilo arasında kilo vermesi mümkün olabiliyor. Uygulanan ameliyat sonrasında kilo verimi dikkat edildiği takdirde düzgün bir şekilde ilerleme sağlamaktadır. Sağlıklı bir şekilde ameliyat sonrası zayıflamak isteyen kişiler mutlaka doktor ve diyetisyen önerilerine uymalıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat