Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük protein diyeti ile vücuda giren protein miktarının azaltılması için düşük proteinli ürünler kullanılması yoluna gidilmesidir. Hayati açıdan büyük öneme sahip olan protein miktarı azaltılması bazı durumlarda tercihen olduğu gibi bazı durumlarda ise zorunlu bir uygulamadır. Diyet amacımız ne olursa olsun sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimiz ile diyetinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Protein Diyetinin Yapılması

Uygulanacak diyet programında kullanılacak düşük proteinli ürünler ile kalori hesaplamasına gerek bulunmamaktadır. Ancak yapılacak olan diyetin amacı belirlenerek başlanmalıdır. Örneğin, kilo vermek, sağlıklı olmak veya kasların oluşumuna etki etmek için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. diyet genel olarak doktor tavsiyesi ve kontrolü altında yapılması gerekmektedir.

Protein bazlı yapılacak olan diyet ile yapılan araştırmalar neticesinde insanların uzun yaşadıkları ve beyin fonksiyonlarının geliştiği görülmüştür. Yapılması gerekenler ise;

  • Protein bazlı diyetin hangi amaç için yapılacağının belirlenmesi,
  • Vücudun günlük alması gereken miktarı azaltmak için, düşük proteinli ürünler kullanılmalı,
  • Diyet kapsamında yiyecek ve içecek seçiminde titiz davranarak proteinin yüksek gıdalardan kaçınılmalı,

Yapılacak olan diyetin en önemli noktası kontrollü olarak yapılması, gerektiği zamanlarda ise doktorlardan öneri alarak, onların kontrolü altında yapılmalıdır.

Diyetin Faydaları

Sizlere sunmuş olduğumuz, ulusal ve uluslar arası kalite standartlarına uygun, Sağlık Bakanlığından onay alınarak üretilen düşük proteinli ürünler ile yapacağınız diyetin faydaları şu şekildedir;

  • Tüketilen protein karaciğerden parçalanır ve böbrekler tarafından üre adı verilen bir atık şeklinde vücuttan atılmaktadır. Bu olay karaciğer ve böbreklerin iş yükünü artırmaktadır. Az proteinle iş yükü hafifleyerek karaciğer ve böbrek fonksiyonları işlevini daha kolay yerine getirir.
  • Ürelerin azalması ile iştah kaybı, yorgunluk ve mental durumundaki değişimlerin önüne geçmektedir.
  • Kalp hastalıkları, diyabet ve kanser hastalıklarına yakalanma riskini en az seviyelere indirmektedir.
  • Homosistinüri, fenilketonüri gibi genetik bozuklukların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

İhtiyacınız karşılamak için sunduğumuz düşük proteinli ürünlerimizi dilediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Müşterilerimizin hakkımızda ve ürünlerimizi ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilir, istediğiniz sorunun cevabına kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

 

Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün yok!
Alışverişe Devam Et
0
WhatsApp chat