Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük Proteinli Diyet Nasıl Yapılır?

Düşük proteinli diyette vücuda giren protein miktarının azaltılması için düşük proteinli ürünler kullanılabilir. Hayati açıdan büyük öneme sahip olan proteinin miktarının azaltılması bazı durumlarda tercih iken bazı durumlarda ise zorunlu bir tedavi yöntemidir. Diyet amacınız ne olursa olsun sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimiz ile diyetinizi kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Düşük Proteinli Diyetin Yapılması

Uygulanacak diyet programında kullanılacak düşük proteinli ürünler ile süreç kolaylaşacaktır. Öncelikle yapılacak olan diyetin amacı belirlenerek başlanmalıdır ancak diyetin doktor ve diyetisyen kontrolü altında yapılması gerekmektedir.

Protein metabolizması bozuk olan kişilerde yapılacak olan bu düşük proteinli diyet diyet ile yapılan araştırmalar neticesinde insanların beyin fonksiyonlarının gerilemesinin engellendiği ve vücutta çeşitli rahatsızlıklara sebep olmadığı görülmüştür. Diyet boyunca herhangi bir problem yaşamamak için diyetisyen eşliğinde yapılması gerekenler ise;

  • Protein bazlı diyetin hangi amaç için yapılacağının belirlenmesi,
  • Vücudun günlük alması gereken protein miktarını azaltmak için düşük proteinli ürünler ile desteklenmesi,
  • Diyet kapsamında yiyecek ve içecek seçiminde titiz davranarak proteinden zengin besinlerden kaçınılması,

Yapılacak olan diyetin en önemli noktası, kontrollü ve uzman kontrolü altında yapılmasıdır.

Düşük Proteinli Diyetin Faydaları

Sizlere sunmuş olduğumuz düşük proteinli ürünler ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun ve sağlık bakanlı onaylı üretilmiştir. Bu ürünler ile desteklenmiş diyetin faydaları şu şekildedir;

  • Bu diyet homosistinüri ya da fenilketonüri gibi genetik bozuklukların tedavisinde kullanılan bir diyet modelidir. Bu hastaların beslenmesine yardımcı olur.
  • Tüketilen protein, karaciğerden parçalanır ve böbrekler tarafından üre adı verilen bir atık şeklinde vücuttan atılır. Bu olay karaciğer ve böbreklerin iş yükünü artırmaktadır. Az proteinle iş yükü hafifleyerek karaciğer ve böbrek fonksiyonları işlevini daha kolay yerine getirir.

İhtiyacınız karşılamak için sunduğumuz düşük proteinli ürünlerimizi dilediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Müşterilerimizin hakkımızda ve ürünlerimizi ile ilgili olarak yapmış oldukları yorumlara göz atabilir, istediğiniz sorunun cevabına iletişim numaraları üzerinden bize ulaşarak kısa süre içinde kavuşabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat