Ciltte Sarkmaları Önleme

Ciltte Sarkmaları Önleme

Ciltte Sarkmaları Önleme

Ciltte sarkmaları önleme adın atılacak en önemli adım sigara içmekten kaçınmaktır. Buna ek olarak direk yakıcı güneşe cildi maruz bırakmamak ve cildi güneşten korumak önemlidir. Beslenmenin de cilt üzerinde ki etkisi oldukça fazladır. Daha çok antioksidan açısından zengin gıdalar tüketmekte ciltte sarkmaları yavaşlatır. Bunların haricinde cilt yapısının gevşememesi ve sıkı bir şekilde olması için kolajen ve elastin takviyesi almak gerekir. Kolajen ve elastin takviyeleri cildin gevşemesini engellerken sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu sayede ciltte sarkmalar normale oranla çok yavaş ilerler.

Ciltte Sarkmaları Önleme Yolları

Ciltte sarkmaları önleme konusunda yapılacak en iyi şey kolajen takviyeleri almaktır. Cildin sıkılaşması ve farklı halde ki cilt sarkmaları için kolajenler onarıcı özelliğe sahiptir. Ciltte özellikle yüzde, boyunda, kol ve bacaklarda sarkmaları önlemek için birçok yöntem denenmektedir. Son derece pahalı olan bu yöntemler bazen işe yararken kalıcı olmadığı ortaya çıkar. Çünkü cilt yapısı besin kaynaklarıyla kendisini toparlayan ve yenileyen bir sisteme sahiptir.

Ciltte sarkmaları önleme ciltte sarkmaların meydana gelmesiyle araştırılan konular arasındadır. Cilt sarkmalarına doğru zamanda doğru tedavi uygulamak çok önemlidir. Cilt sarkmalarına erken müdahale etmek ilerleyen dönemlerde cerrahi operasyonların önüne geçmektedir. Günümüzde hem cerrahi hem de cerrahi olmayan birçok uygulama vardır. Bu uygulamalardan daha etkili olan bir yöntem de kolajenlerdir. Kolajenlerin cilt üzerindeki olumlu etkisi yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Kolajen ve East’inin Cilt Sarkmalarına Etkisi

Cilt sarkmalarının temel nedeni vücuttaki kolajen ve elastinin zamanla azalıp yetersiz olmasıdır. Cildin temel yapı taşı olarak kabul edilen kolajenler, vücudun ana yapısal proteinlerinden biridir. Büyüme çağından yani ergenlikten itibaren kolajen üretimi her yıl azalmaktadır. Bu nedenle cilt koruması normal bilinen yaşlardan yani 30 yaşından 10 yıl erken olarak 20li yaşlarda başlamalıdır. Çünkü kişi büyüdükçe cilt yapısı değişir ve daha fazla kolajene ihtiyaç duyar.

Ciltte sarkmaları önleme adına 20li yaşlardan itibaren kolajen alımı yapılmalıdır. Çünkü elastin liflerin içerisinde bulunan yay şeklinde sarılarak döner. Daha sonra cildi gererek geri sıçrama etkisi yaratan proteinlerdir. Yani yeteri kadar alına kolajen ve elastin takviyeleri cildi gererek sarkmaları ortadan kaldırır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat