Tüp Mide Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tüp mide sonrası nelere dikkat etmeliyim? Sorusu ameliyatın etkisini başarılı bir şekilde göstermesi, kilolardan hızlı ve kontrollü şekilde kurtulma için uyulması gereken kuralları kapsamaktadır. Hastalar aşırı kilolarında kurtulmak konusunda ameliyatı destekleyici faaliyette bulunmalıdır. Bu bağlamda hastalar eski alışkanlıklarını uzmanların önerisi doğrultusunda terk ederek, yeni alışkanlıklar kazanmalıdır.

Tüp Mide Sonrası Yapılacaklar

Tüp mide sonrası nelere dikkat etmeliyim? Konusunda hastaların nasıl davranması gerektiği açıklanır. Bunun için hastanede taburcu olan hastaların kilo verme süreci içinde dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Taburcu olduktan sonra iyi bir dinlenme süreci geçirmelidir. Masa başı, kuvvet gerektirmeyen işe dönmek için 10 gün beklenmeli, kuvvet gerektiren işler içinse doktor onayı doğrultusunda 1 ay beklenir.
  • Hafif egzersiz programına başlamalıdır. Ağır spor faaliyetlerine 2 ay sonra kademeli olarak geçmelidir.
  • Taburcu olduktan sonra kısa yürüyüşler yapılmalıdır.
  • Eski beslenme alışkanlığı terk edilerek yerine diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu beslenme programı eksiksiz şekilde uygulanmalıdır.
  • Rutin ve monoton hayat akışından çıkılmalı, daha hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir.
  • 1 ay süre içerisinde araç kullanılmamalıdır.
  • Ameliyattan sonra 2 ay boyunca alkol tüketimi yapılmamalıdır.
  • Tüp mide sonrası nelere dikkat etmeliyim? Kapsamında kilo verme sürecinde vücudun dengesini düzenleyici besin takviyeleri alınmalıdır.

Dikkatli geçirilen süreç sonunda beklentiler tam olarak karşılanmakta olup hasta istediği sağlığa ve görünüme kavuşacaktır.

Tüp Mide Sonrası Kontroller

Tüp mide sonrası nelere dikkat etmeliyim? Konusunda en önemli hususlardan birisi hastanın periyodik olarak uzman kontrolünde kalmasıdır. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kilo verme hızı, vücut sistemlerinin çalışması ve yeni rahatsızlıkların oluşumu kontrol edilmektedir. Böyle durumlarda uzmanlar hastalar için uygulanan yeni düzenin değiştirmekte ve kilo vermeyi kontrollü ve sağlıklı hale getirmektedir.

Tüp mide sonrası nelere dikkat etmeliyim? Konusunda bilinçli kilo vermek obezite ile birlikte ortaya çıkan yüksek tansiyon, kolesterol, uyku apnesi, tip 2 diyabet gibi hastalıklar kesin olarak tedavi olmaktadır. Ayrıca verilen kiloların muhafazası sağlanarak eski kiloların hızlı ve kontrolsüz bir şekilde alınmasının önüne geçilmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat