Tüp Mide Sonrası Neden Vitamin Kullan malıyım ?

Tüp Mide Sonrası Neden Vitamin Kullan malıyım ?

Tüp Mide Sonrası Neden Vitamin Kullan malıyım ?

Tüp mide sonrası neden vitamin kullanmalıyım? Bariatrik cerrahi sonrasında gıda alımı normale göre daha az olduğu için yeterince vitamin ve mineral alınamamaktadır. Bunun sonrasında vücutta çok hızlı bir şekilde vücutta B vitamini, demir, magnezyum, çinko ve özelikle D vitamini değerlerinde düşüşler görülmektedir.  Bu vitamin seviyelerinin düşüşü halsizlik ve yorgunluk yaparken vücutta farklı hastalıklara sebep olmaktadır. İstenmeyen sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak adına özellikle ameliyattan sonra ilk bir ay düzenli olarak vitamin kullanılmalıdır. Vitamin kullanımına ara verilmeden 6 ay boyunca devam edilmelidir. Özellikle ilk bir ay vitamin kullanımına dikkat edilmesi zor olan bu sürecin kolayca atlatılmasını sağlar.

Tüp Mide Ameliyatı Sorasında Kullanılması Gereken Vitaminler

Tüp mide sonrası neden vitamin kullanmalıyım? Bariatrik cerrahi sonrasında hangi vitamin türünün ya da türlerinin kullanılacağı iyi bilinmelidir. Kullanılan her destek öğesinden alınan fayda bilinçli bir kullanımla daha da artacaktır. Ameliyat sonrasında birçok hasta sadece C vitamini ya da b12 kullanımının yeterli olup olmadığını merak eder. Sadece bu vitamin grupları az miktarda beslenme sürecinde hastayı desteklemeye yetmez. Tüm vitamin ve multivitamin gruplarının kullanılması gerekmektedir. Ek olarak kolajen kullanımının da faydası oldukça fazladır. Vitaminler vücudun zinde kalmasını ve kas kaybetmemesini sağlarken kolajenler de cilt bütünlüğünü korur ve doku kaybını ortadan kaldırır. Vitaminlere ek olarak tüp mide ameliyatı sonrasında omega3 kullanımı da oldukça yararlıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Vitamin Kullanmanın Faydaları

Bariatrik cerrahi sonrasında kullanılan vitaminler şurup şeklinde ya da suda eriyen özellikte olabilir. Tadı beğenilmeyen ve mideyi rahatsız eden ürünler daha kaliteli markalarla değiştirilmelidir. Özellikle yemek yeme sorunu yaşayan kişiler toz karışımlı harika tada sahip nutramor ürünlerden kullanabilirler. Bu ürünlerin tüketimi keyiflidir ve ameliyat sonrası kullanımı oldukça rahattır. Mide ve bağırsak sağlığının sıfırlandığı bu süreçte sağlıklı gıdalar ve atıştırmalıklar kullanmanın sindirim sistemine de faydası oldukça fazladır. Tüp mide sonrasında neden vitamin kullanmalıyım sorusunun en önemli cevaplarından biride kabızlık probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Lif içeren ürünler ile bağırsak sistemi desteklenerek kabızlık sorunu ortadan kaldırılır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat