Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Kas Kaybını Önlemek

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybını önlemek obezite hastalığından kurtulan hastaların kilo verdikten sonra fiziki görünümlerinin daha iyi görünmesini sağlamaktadır. Midenin büyük bir bölümünün kesilerek çıkarılmasının ardında hacmi küçüldüğünden dolayı hızlı bir şekilde kilo verme süreci başlamaktadır. Bu süreç içinde kilonun kaslar üzerinden değil yağlardan verilmesi için hastaların dikkatli davranması gerekmektedir.

Kas Kaybının Önüne Geçmek

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybını önlemek için hastalar ilk olarak uzman kontrolü altında kalmalıdır. Bunun haricinde hastaların kilo verme süreci içerisinde yapması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Durağan hayat akışları içerisinde fiziki aktivite eklemelidir.
  • Diyet uzmanları tarafından vücudun ihtiyacı doğrultusuna hazırlanan diyet listesine eksiksiz şekilde uyum sağlamalıdır.
  • Haftanın belli günlerinde düzenli olarak spor aktivitesi yapmalı, hiçbir şekilde aksatmamalıdır.
  • Uzmanların vermiş olduğu vitamin ve mineral takviyelerini eksiksiz şekilde kullanmalıdır.
  • Kasların dolgunluk ve kuvvet kazanması için protein açısında yüksek ürünler tercih etmelidir.

Böylece hastalar kilo verme aşamasında kasları kaybetmek yerine iyice güçlendirerek, daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybını önlemek kapsamında hastalar kilo verme sürecinde keyfi davranmamalı, uzmanların takibi altında vücut yapısını korumalıdır.

Güçlü Kaslar Ve Fit Görünüm

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybını önlemek için alınan önlemler neticesinde kas içerisi dolmakta ve güçlenmektedir. Kilo verilmesinin ardında daha fit bir görünüm elde edilerek hasta psikolojik olarak rahatlamaktadır. Kas yapısının korunması için alınan tedbirler neticesinde hastalar aynı zamanda sağlıklı şekilde kilo vermekte, kilo verme aşamasında herhangi bir hastalığın ortaya çıkmasının önüne geçmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası kas kaybını önlemek konusunda hastaların bilinçsiz şekilde yaptığı kas koruma metotları, hasta üzerinde yan etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle hastalar hiçbir şekilde uzman gözetiminden çıkmamalıdır. Böylece hastalar tüp mide ile başarıyı sağlamakta her anlamda beklentilerini karşılamaktadır. Ayrıca kas kaybının önlenmesi uygulamaları hastaların ilerleyen zaman içerisinde eski kilolarını hızlı bir şekilde yeniden almasının önüne geçmekte ve kilo muhafazası görevi görmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat