Tırnak Kırılmasını Önleme

Tırnak Kırılmasını Önleme

Tırnak Kırılmasını Önleme

Tırnak kırılmasını önleme birçok kişinin araştırma yaptığı bir konudur. Tırnaklara gereken önemin verilmesi gerekir. Aksi takdirde birçok nedenden dolayı tırnak kırılmaları meydana gelmektedir. Tırnakların durumu sağlık açısından birçok ipucu vermektedir. Tırnakların çabuk kırılması yaygın bir tırnak problemidir. Tırnak kırılması yetersiz beslenmeye ve vitamin eksikliğine bağlıdır. Tırnak kırılmalarını önlemek için kalsiyum ve vitamin ağırlıklı beslenmek gerekir.  Direk olarak bu takviyeleri almak ve vücutta emilimini arttırmak zor olabilir. Fakat kolajen takviyeleri kısa sürede tüm tırnak sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Tırnak Kırılmasına Çözüm

Tırnak kırılmasını önleme ve çözüm araştırması yapan kişilere en kısa süreli çözüm kolajenlerdir.  Kolajen türleri fayda sağladığı alana göre gruplandırılır. Tırnak problemlerini iyileştiren kolajen türleri vitamin, mineral ve kolajen karışımıdır. Bu kolajen grubu ağız yoluyla alınmaktadır. Kolajenlerin sağladığı keratinler tırnaklar için oldukça önemidir.  Tırnaklar da bulunan kılcal damarlar amino eşitler sayesinde beslemektedir. 20 çeşit amino asit çeşidi vardır. Bu amino asitten 18 tanesi kolajenler  içerisinde bulunmaktadır.  En önemli amino asit çeşidi arginindir. Kolajenler içerisinde arginin bulunduran en yüksek olan protein kaynaklarıdır.

Tırnakların kırılmasını önleme amacıyla kolajen takviyesi alan kişilerin tırnak uzama hızı %13 artmıştır. Aynı zamanda tırnak kırılması ve hastalıkları %45 oranında azalmıştır. Aynı zamanda kolejenler Biotin içerirler. Biotin; tırnaklar için çok önemli olan vitamin ve mineralleri içerir. Kolajenler biotin içerikleri sayesinde tırnak sorunlarının %70 i ortadan kalkmıştır. Tırnak problemlerinde etkili ve hızlı onarım kolajenler sayesinde gerçekleşir.

Tırnak Problemlerine Çözüm

Tırnak kırılmasını önleme konusunda sıklıkla araştırmalar ve uygulamalar yapılmaktadır. Tırnak bakımı son derece önemli bir konudur. Fakat tırnaklara sadece bakım yapmak yetersizdir. Tırnakları oluşturan dokuların da vücuda alınan besinlerle desteklenmesi gerekmektedir. Protein, mineraller ve vitaminler bu konuda ihtiyaç duyulan desteği verebilir. Fakat tırnaklar için hangi tür besin kaynağının sıklıkla alınacağını bilmek gerekmektedir. Ayrıca alınan besinin hızlıca emilmesi ve tırnak sorunlarını onarması zaman almaktadır. Tırnak sorunlarını daha hızlı bir şekilde ortadan aldırmak için kolajen alımı yapılmalıdır. Kolajenlerin, yapılan testeler sonucunda %100 tırnak sorunlarını ortadan kaldıran etken faktör olduğu kanıtlanmıştır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat