Fazla Kiloları Vermek

Fazla Kiloları Vermek

Fazla Kiloları Vermek

Fazla kiloları vermek, konusu son yıllarda dünya genelinde büyük orun haline gelen obezite rahatsızlığı için en çok merak edilen konudur. Aşırı kiloların neden olduğu, tansiyon, şeker, yüksek kolesterol, karaciğer yağlanması gibi hastalıkların kesin olarak tedavi edilerek ortadan kalkması için vücutta bulunan fazla kiloların verilmesi gerekmektedir. Obezite ile mücadelede, diyet uygulaması, spor yapma, ilaç kullanma ve operasyonlar bulunmaktadır.

Fazla Kilolardan Obezite Cerrahisi Yardımı İle Kurtulmak

Fazla kiloları vermek konusunda hastaların kilolardan etkili ve hızlı şekilde kurtulmak için uygulanan yöntemler ameliyatsız operasyon ameliyatlı operasyon olarak iki grup cerrahi işlem altında toplanmaktadır. Genel anestezi altında uygulanan ameliyatı gerektiren obezite cerrahi operasyonları;

  • Tüp mide ameliyatı,
  • Gastrik bypass ameliyatı,
  • Mini gastrik bypass operasyonu,
  • Mide bandı (mide kelepçesi) yerleştirme operasyonu,
  • Mide küçültme ameliyatı,
  • Mide katlama operasyonu,
  • Duodenal switch ameliyatıdır.

Fazla kiloları vermek konusunda ameliyatlı cerrahi operasyonlar sonrasında yaklaşık 3 gün müşahede altında kalınmaktadır. Ardında taburcu olma ile birlikte hızlı şekilde kilo verme başlamaktadır. Kiloların verilmesinde ameliyatsız yöntemler;

  • Mide balonu uygulaması,
  • Mide Botoksu operasyonudur.

Bu operasyonlarda hastalar herhangi bir şekilde kesik oluşmaz, ağız yolunda girilerek endoskopik aletler ile yapılmaktadır. Operasyon sonrasında kısa süre içinde taburcu olan hastalar kısa süre içinde kilo vermeye başlamaktadır.

Fazla Kilolardan Kontrollü Şekilde Kurtulmak

Fazla kiloları vermek konusunda önemli olan nokta kiloların bilinçli ve sağlıklı şekilde verilmesidir. Hastaların operasyonların sonrasında diyet uzmanlarının hazırlamış olduğu beslenme düzenine eksiksiz şekilde uyulması gerekmektedir. Ayrıca diyet programı egzersiz faaliyetleri ile desteklenmeli, hayat tarzı hareketli bir yaşam tarzına dönüşmelidir. Bu şekilde hastalar kontrollü şekilde kilo vermektedir.

Fazla kiloları vermek konusunda hastalar bilinçli davranarak, kilo vermenin yol açacağı rahatsızlıkları engellemektedir. Kilolar ile birlikte var olan hastalıklar kesin şekilde çözüme kavuşmaktadır. Ayrıca hastalar kiloların verilmesinde sonra kilo sabitleme konusunda etkili davranarak, eski kiloların yeniden almasını engellemektedir. Operasyonun başarısı için uzman doktorların belirleyeceği belli aralıklar kontrol ve takibi yapılmaktadır. Böylece hastalar yani hayatlarında sağlıklı bir yaşam alanının kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

 

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat