Ameliyat İle Kilo Verme

Ameliyat ile kilo verme fazla kilolardan hızlı ve kontrollü şekilde kurtulma yöntemidir. Obezite hastalarının kilo verme konusunda sıkıntı yaşamaları durumunda uzman doktorların kontrolü ve kararı ile kilo vermesini kolaylaştırmak için cerrahi operasyonlar uygulanmaktadır. Midelerindeki işlem sonucunda daha küçük hacimli midede hastalar erken doyum noktasına ulaşmakta ve vücutta atım süresi kısalmaktadır. Böylece hastalar, ameliyat etkisi ile birlikte kısa süre içerisinde kilo vermeye başlamaktadır.

Ameliyat İle Kilo Verme Süreci

Ameliyat ile kilo verme konusunda hastaların düzenli ve kontrollü şekilde süreci devam ettirmeleri gerekmektedir. Ameliyattan sonra hastaların kilo vermesi düzenli hale gelmez ise yeni hastalıklar ortaya çıkabilir, beklenen sonuçtan uzaklaşılabilir. Bu nedenle hastalar ameliyatın ardında normal hayata dönüşleri ile birlikte;

  • Uzman diyetisyenler tarafından operasyon ile ilgili bilgiler dahilinde hazırlanmış olan diyet listesini eksiksiz şekilde uygulamalıdır.
  • Gün içerisinde bol fiziki aktivite gerçekleştirmeli, bol hareketli yaşam tarzına geçmelidir.
  • Haftanın belirli günleri dahilinde düzenli olarak egzersiz yapmalıdır.
  • Doğru şekilde kilo vermeyi desteklemek için uzman doktorların önerisi ile gerekli takviye gıdaları zamanında ve oranında almalıdır.

Ameliyat ile kilo verme kapsamında hastalar operasyonu desteklediği sürece kalıcı bir başarı elde eder. İstenen sonuca hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmaktadır.

Ameliyat İle Ne Kadar Kilo Verilir?

Ameliyat ile kilo verme operasyonun hemen ardından kendini göstermektedir. Hacmi küçülen mide uygulanan beslenme dönemleri ile gıda alımını azaltmakta olup kısa süre içerisinde kilo verdirmektedir. Ameliyatın etki süresi içerisinde hastaların genel kurallara uymak şartı ile;

  • İlk 6 hafta sonunda ilk kilosunun yüzde 10
  • İlk 3 ay sonunda başlangıçtaki kilosunun yüzde 15
  • İlk 6 ay sonunda ilk kilosunun yüzde 20
  • 9 ay bitiminde başta olan kilosunun yüzde 25
  • Bir yıl sonunda ise ilk kilosunun yüzde 30 il 35’ lik kısmı verilmektedir.

Bu oranlar hastaların ameliyat sonrasında uygulayacağı destekleyici faaliyetleri göre değişkenlik gösterebilir. Ameliyat ile kilo verme ile hastalar süreç içerisinde kiloların yanı sıra, fazla kiloların neden olduğu tansiyon, şeker, kolesterol gibi hastalıklarından da kesin olarak kurtulmaktadır.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat