Mide Botoksu Sonrası Nasıl Beslenmeliyim?

Günümüzün, yaşam standartları ve çalışma şartları sebebiyle en çok sorun yaşadığımız durumlar arasında kilo problemi gün yüzüne çıkmaktadır. Zayıflamak, kimi zaman kişileri pskolojik açıdan yıpratıcı hallere düşürebilmektedir. Tıp dünyası, özelikle aşırı kilo ile savaş verenler için çalışmaktadır.

Yaklaşık 15 yıldan beri tercih edilen ve başarı oranlarında da % 90 oranında da başarı elde edilen mide botoksu uygulaması ile binlerce kişinin umudu oldu. Mide botoksu, kelime olarak akla gelen mide içerisinde botoks şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde mide içerisinde sık kasılmaların önüne geçilerek kişinin iştahını büyük ölçüde kapatıyor. Bu sayede kişi kolay bir şekilde kilo verme sürecini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş oluyor.

Mide Botoksunun Önemi

Obezite, problemlerinin mücadele seçenekleri arasında en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Hem başarı yüzde oranı yüksek aynı zamanda da yıllardan beri güvenilir bir şekilde güzel sonuçlar alınmasına olanak sağlıyor. Yapılan uygulama sonrası kişinin yaklaşık 3 ila 6 ay sonrası vücudunun %10-15 arası bir kayıp olması beklenir. Ancak bu oran kişinin yaş ve kilo oranlarına göre de farklılık göstermektedir. Mide botoksu sonrası beslenme nasıl beslenilmesi gerektiği çok önemli noktalar arasında yer alır.

Mide Botoksu Sonrası Nasıl Beslenmeliyim?

Mide botoksu, sonrası başarı yüzde oranları %90 civarındadır.  Bu başarı oranının, yakalanmasında öncelikle kişinin uygulama sonrası uygulamış olduğu diyetlerin etki oranı çok yüksektir.

Mide botoksu sonrası nasıl beslenmeliyim? sorusunda öncelikle uzman bir diyetisyen yardımı alınması gerekiyor. Kişinin ilk haftalarda daha çok sıvı ağrlıklı bir diyet ile beslenmesi gerekiyor. Bu sıvı alımlarında da çok dikkat edilmesi gerekiyor. Sıvı olarak su, şekersiz çay, çorba vb. olabilir. Ancak sıvı alımlarında sıfır şeker durumuna çok dikkat etmeleri gerekiyor. Şeker oranı mide botoks uygulama sürecinin başarı yüzdesini geriler.

Mide botoksu sonrası beslenmeliyim? Sorusuna cevaben fast-food yiyecekler, asitli içecekler, trans yağ içeren yiyecekler tüketilmemesi gerekiyor. Eğer tüketimi gerçekleşirse bu yiyecek ve içecekler kişinin midesinde uzun süre kaldığı takdirde gastrit, ülser gibi hastalıkların olmasına sebebiyet verebilir. Sağlıklı beslenmek bu süreç içerisinde çok önemlidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0
WhatsApp chat