Düşük Proteinli Ürünler

Düşük Proteinli Ürünler

Düşük Proteinli Ürünler

Düşük proteinli ürünler pku hastalarının genel olarak beslenme için tercih ettikleri gıda tercihlerini kapsamaktadır. Hastalığın ileri boyutlara ilerlemesini önlemek ve tedavi edilmesi yönünde etkili olmak için düşük proteinli besinler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünler sayesinde vücudun protein seviyesi dengede tutulmakta, kalıcı hasarların oluşmasının önüne geçilmektedir.

Düşük Proteinli Ürünleri Kimler Tarafından Kullanılmaktadır?

Düşük proteinli ürünler kişilerin tercihine göre tercih edilmesine karşın bazı durumlarda zorunlu olarak kullanılmaktadır. Vücudun gelen olarak fazla protein miktarı barındırıyor olması ile bağlantılı olarak;

  • Aşırı derecede protein artığı birikimi bulunması,
  • Midede bulantı, kusma vb. şikayetlerin artası,
  • Beyin fonksiyonlarının görevlerini tam olarak yerine getirememesinden kaynaklı işlevsel sorunların ortaya çıkması durumunda daha az protein miktarı bulunan besinler tercih edilmektedir.

Düşük proteinli ürünler ayrıca böbreklerinde rahatsızlık bulunanlar, fenilketonüri ve diyabet gibi ciddi rahatsızlığı bulunanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu durumlarda düşük protein içeren besinlerin kullanımına dikkat edilmelidir. Aksi durumlarda sorunlar iyice büyümekte olup telafisi ve tedavisi mümkün olmayan kalıcı hasarları beraberinde getirmektedir.

Düşük Proteinli Ürünlerin Kullanımı İle Elde Edilecek Faydalar

Düşük proteinli ürünler kullanımı hem hasta olan hem de keyfi olarak kullananlarda birçok fayda ortaya çıkarmaktadır. Günlük beslenme şekillerinin düşük protein içeren gıdalar ile yapılması neticesinde;

  • Böbreklerin tam fonksiyonlu çalışması sağlanarak, sağlığını düzenlemektedir.
  • Şeker hastalıkları ile mücadele etmektedir.
  • Kanser ve kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara yakalanma riskini en az seviyelere indirmektedir.
  • Vücudun herhangi bir gölgesine oluşabilecek tümörlerin önüne geçmektedir.

Bu faydaları sayesinde Düşük proteinli ürünler kullanım alanı artmaktadır. Bizleri ziyaret ederek protein bakımında düşük besinlerimizi inceleyebilir, damak zevkinize uygun olanı tercih edebilirisiniz. Sağlık Bakanlığından gerekli onay ve izin alınarak üretilmiş olan az proteinli ürünleri gönül rahatlığı içerisinde kullanabilir, sorunlar ile vedalaşabilirsiniz.

Düşük proteinli ürün konusunda her zaman ilk sırada yer almanın yüklediği sorumluluk ile birlikte sizlere daha iyisini sunmak için hizmet vermekteyiz. İstediğiniz miktardaki ürünleri hızlı gönderim imkanı sayesinde kısa süre içinde temin ederek kullanabilir, sağlıklı ve sorunsuz bir yaşamın kapılarını sonuna kadar açabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti0
There are no products in the cart!
Alışverişe Dön
0
WhatsApp chat